Success Stories

MENU

Psí vodítka, která se zrodila ve skalách. Příběh společnosti Tamer

Inspirace k unikátnímu výrobku může číhat kdekoli. Své o tom ví Tamer s. r. o., která vyrábí a prodává potřeby pro pejskaře. Pro všechny, kteří vnímají psa jako parťáka, jenž si zaslouží to nejlepší vybavení.

Díky VR Model Factory nakoupíte v rozšířené realitě

Nic proti nakupování v klasické prodejně, ale dneska prostě nikam chodit nemusíte. Stačí se doma podívat do mobilu a vidíte, jak…

Superhrdinové z CARDAM dokáží aplikovat svoji pokročilou matematiku v průmyslu

Žijí mezi námi, ale možná jste si jich nikdy nevšimli. V nové epizodě Superhrdinů Středočeského kraje představujeme společnost, která dělá špičkový výzkum a vývoj a zároveň ho šikovně aplikuje.

„Okno je vizáží budovy,“ říká restaurátor Libor Ptáček

Dokáže zrekonstruovat fasádu historické budovy tak, že obstojí před památkáři i moderními požadavky ambiciózních investorů. Co přimělo hlavního inženýra projektu národně kulturního centra v Tunisu, aby založil malou řemeslnou firmu v Kutné Hoře?

Technologie z VÚGTK: Pro jadernou elektrárnu i pěší lávku

Představte si, že čtvrtstoletí hlídáte stabilitu jaderné elektrárny…

Data z kosmu pomáhají zušlechťovat pole. Užijte si příběh firmy Varistar v novém díle SIC podcastu Za ušima

Za ušima nás tentokrát bere na zem a do vesmíru zároveň.  Středočeská firma Varistar se totiž věnuje preciznímu zemědělství. Aplikuje…

Značka BIS BIS zaručuje luxusní péči o nohy

Kristýna Vávrová pracovala více jak deset let v mezinárodní firmě, která se zaměřovala na dovoz surovin do kosmetické výroby a pomáhala s vývojem nových produktů.

Višeň? Mango? Černý rybíz? Ochutnejte sladký industriál z Benešova

Je upřímná a nic neskrývá. Je prostě nápadně jiná. A navíc je benešovská. Tak nějak by se dala popsat nová prémiová zmrzlina, kterou kousek za Prahou vyrábí společnost PINKO.

„Odstraňuji bariéry spolupráce ve firmách,“ říká expert SIC Michal Zemanec

Nabízíme zkušenosti personalisty a konzultanta, ale i mentora a kouče v jedné osobě.

Fair & Bio praží 100 % férovou kávu

Podnikají s kávou, kterou milují. Záleží jim na lokální komunitě a zároveň využívají zkušeností z globálního systému fair trade. Nedělají drastické změny, ale neustále hledají inovativní řešení. Business si u nich podává ruku s ohleduplností vůči životnímu prostředí a s péčí o konkrétní lidi.

Inovace, které chutnají medově

Když se přes osmi lety stal výkonným ředitelem VIZARD s.r.o., byl to pro něho jeden z nejšťastnějších okamžiků života. „Svoji práci…

„Mentoring pro firmy mě nabíjí energií,“ říká Aleš Holan

Má za sebou téměř třicetiletou dráhu manažera ve velkých automotive firmách…

„Business leader musí být nejen zaťatý,“ říká SIC expert Miroslav Focht

Jaké to je, když po 30 letech kariéry v čele globálně úspěšných firem odejdete do penze? Proč je v obchodním jednání důležitá lehkost bytí? A jak správně naložit se svými neúspěchy? Nabízíme rozhovor s úspěšným SIC expertem Dr. Miroslavem Fochtem.

Superhrdinové z InoSens: Umělá inteligence pro výdrž vaší dřevostavby

Žijí mezi námi, ale možná jste si jich nikdy nevšimli. V nové epizodě Superhrdinů Středočeského kraje představujeme společnost, která „dokáže vidět skrze zdi“.

Za ušima! Mrkněte na první díl zbrusu nového podcastu

Střední Čechy jsou krajem úspěšných podnikatelů a vědců, kteří mají hlavu plnou inovativních nápadů a zároveň schopnost je realizovat.

Příběh NUDZ: Inovace pro duševní zdraví

Snaží se vypátrat příčiny nejzávažnějších duševních chorob. A snaží se je ve stejné budově léčit. Pokud čekáte, že bude v Národním ústavu duševního zdraví pěkný blázinec, zajděte si do foyer třeba na hudební koncert. Anebo si přečtěte následující rozhovor, který se odehrává o patro výš v sauně…

Výzkumný ústav včelařský, s.r.o.

Med je jednou z nejčastěji falšovaných potravin. Výzkumníci z Výzkumného ústavu včelařského mohou poradit, který med je pravý…

Be Nice: Inovativní krása
z ekopapíru

Na začátku nebyl žádný průzkum trhu, ale velká touha dělat praktické a ekologické věci v hezkém designu. Tak, aby těšily zákazníky i zaměstnance.

Biotechnologická firma VIDIA očekává díky SIC navýšení obratu

Rozhovor s Ing. Michaelou Polákovou, jednatelkou společnosti VIDIA o konkurenci v biotechnologiích i roli SIC při uvedení nových výrobků na trh.