MENU
MatchmakingTechnologieVýzkumné organizace

Digitální avatar pro zdraví zaměstnanců. Slibný projekt firmy MagicWare a FBMI ČVUT

Kam nemůže lékař, může avatar. Třeba na výrobní linku, kde se vyplatí sledovat známky únavy fyzicky pracujících zaměstnanců. Nebo k vám domů, když chcete zdravotní prohlídku bez návštěvy ordinace.

TechnologieVýzkumné organizace

HiLASE své unikátní lasery aplikuje v průmyslu. Míří ale i na Měsíc.

Centru HiLASE vyvíjí laserové systémy tak, aby měnily náš svět. Jejich svazky dokáží řezat, svařovat i prodlužovat životnost kovových dílů ve strojírenství, energetice nebo automobilovém průmyslu. Mohly by ale pomoci i při stavbě základny na Měsíci.

TechnologieVýzkumné organizace

Exkluzivní pohled do Centra HiLASE, kde vyvíjí superlasery pro skutečný svět

Vlastníma rukama chytil divokého kance a přinesl ho na zádech své budoucí družce Kazi. Bivoj ale není jen legenda – potkáte se s ním kousek u Prahy v laserovém centru HiLASE.

TechnologieVýzkumné organizace

Je to jako vyklepat kosu. Ústav termomechaniky AV ČR ale vylepšuje kovy střelbou.

Zkoumají děje, které se odehrávají uvnitř rozmanitých látek včetně plazmatu. Podívejte se s námi dovnitř víceoborového vědeckého ústavu, který vyvinul technologii Plasma Shock Peening.

Výzkumné organizace

Příběh NUDZ: Inovace pro duševní zdraví

Snaží se vypátrat příčiny nejzávažnějších duševních chorob. A snaží se je ve stejné budově léčit. Pokud čekáte, že bude v Národním ústavu duševního zdraví pěkný blázinec, zajděte si do foyer třeba na hudební koncert. Anebo si přečtěte následující rozhovor, který se odehrává o patro výš v sauně…

TechnologieVýzkumné organizace

Technologie z VÚGTK: Pro jadernou elektrárnu i pěší lávku

Představte si, že čtvrtstoletí hlídáte stabilitu jaderné elektrárny…