Přeneste svůj objev na trh!
Máte objev s komerčním potenciálem? Potřebujete vylepšit technologické provedení vašeho objevu či vytvořit prototyp? Chcete dostat novou technologii na trh? V našem programu „Transferové vouchery“ získáte přímou finanční podporu pro přenos výsledku vašeho výzkumu na trh.
Pro koho je program určen?
Program je určen pro soukromá i veřejná výzkumná centra se sídlem či pracovištěm ve Středočeském kraji. Transferové vouchery jsou určeny přímo pro výzkumná centra, není tedy možné s nimi financovat například smluvní výzkum zadaný externím partnerem. Podmínkou je, že přicházíte s aplikačním řešením klasifikovaným na stupnici TRL v rozmezí 3 až 7 a CRL 4 až 7. Více k jednotlivým stupňům naleznete v infografice níže.
Dle vývojové fáze, ve které se váš projekt v okamžiku podání žádosti nachází, bude během hodnocení vyžadováno doložení tržní validace či analýzy trhu.
- Tržní validace spočívá v doložení průzkumu trhu vašeho aplikačního řešení spolu s výstupy z validace. Dokládá se alespoň představa o cílovém trhu a odhad velikosti a potenciálu trhu (data můžete získat z veřejně dostupných zdrojů), zaměřte se však minimálně na trh národní a evropský. Součástí validace je také popis stavu a postupu jednání s alespoň 5 potenciálními zájemci o vaše aplikační řešení.
- V analýze trhu by již mělo dojít k jasné definici cílového trhu s odůvodněním. Měla by být popsána velikost trhu s doložením total market, total addressable market a total reachable market. U analýzy se opět zaměřte minimálně na trh národní a evropský.
Co unikátního vám program přinese?
Účastí v programu Transferové vouchery získáte nejen přímou finanční podporu pro svůj projekt, ale i přístup k expertním znalostem Středočeského inovačního centra – ve svém úsilí nebudete sami!
- Posunete svůj objev na vyšší úroveň technologického provedení a zvýšíte připravenost vaší technologie pro trh
- Získáte vysoce flexibilní financování od 100 000 Kč do 500 000 Kč až do výše 80 % z celkových uznatelných výdajů, a to s minimální administrativní zátěží.
- 50 % podpory vyplácíme ex-ante po podpisu smlouvy, 50 % ex-post po dokončení realizace.
Další parametry I. výzvy:
- Výzva je vyhlášena jako kolová, rozhoduje tedy kvalita přihlášeného projektu, nikoliv rychlost podání. Všechny žádosti jsou hodnoceny po konci výzvy hodnotící komisí a seřazeny dle bodového zisku.
- Celková alokace na I. výzvu činí 2 000 000 Kč.
- Výzva je vyhlášena od 3.4.2023 do 21.4.2023, příjem žádostí probíhá pouze online.
- Konec realizace projektů je stanoven na 31.10.2023.
Jak vám program Transferové vouchery pomůže?
V rámci programu získáte finanční podporu na výdaje posouvající váš objev blíže ke komercializaci, nicméně musí se jednat o výdaje neinvestiční povahy. Konkrétní podporované výdaje tvoří:
- náklady na ochranu duševního vlastnictví
- výdaje na přístup do patentových databází
- náklady na výzkum a vývoj
- nákup externích nebo konzultačních služeb
- nehmotný majetek do hodnoty 80 000 Kč
Jak program Transferové vouchery funguje
1. Sjednejte si povinnou konzultaci s manažerem Programu.
Před podáním Žádosti o podporu si sjednejte nezávaznou, ale povinnou konzultační schůzku s manažerem Programu, kde se dozvíte, zda je váš projekt pro Program vhodný, budou vám sděleny podrobnější informace o Programu i o I. výzvě, praktické rady a tipy k vyplnění Žádosti atp. Bez absolvování konzultace není možné se do I. výzvy přihlásit. Konzultace je zdarma.
2. Vyplňte a ve vyhlášené lhůtě podejte online Žádost o podporu včetně všech povinných příloh.
Podání Žádosti včetně všech jejích příloh probíhá pouze online přes tento odkaz: https://s-ic.limesurvey.net/314871?lang=cs
Manažer Programu je vám po celou dobu přípravy Žádosti k dispozici pro veškeré vaše dotazy týkající se Žádosti a podmínek projektu.
3. Počkejte na výsledek I. a II. kola hodnocení
Během hodnocení můžete být vyzváni k doplnění chybějících podkladů, které po vyzvání musíte doplnit do dané lhůty, jinak bude váš projekt z hodnotícího procesu vyřazen. Součástí věcného hodnocení je osobní obhajoba vašeho projektu před hodnotící komisí, při které máte možnost zodpovědět otázky komise a doplnit či vysvětlit některé zásadní informace k projektu.
4. Podepište Smlouvu o podpoře.
Pokud je Váš projekt vybrán, dojde k podpisu Smlouvy o podpoře, po jejímž podpisu můžete začít s realizací. Od podpisu Smlouvy se také počítá doba realizace.
5. Realizujte projekt.
Nyní máte čas na samotnou realizaci, a to až do data konce projektu uvedeného ve Smlouvě o podpoře. Pokud již s blížícím se koncem projektu víte, že realizovat nestíháte, kontaktujte co nejdříve manažera Programu.
6. Ukončete projekt.
Po ukončení projektu vyplňte a podejte Závěrečnou zprávu, Žádost o proplacení podpory a zpětnou vazbu pro poskytovatele podpory spolu se všemi ostatními dokumenty a doklady stanovenými ve Smlouvě tak, aby mohlo dojít k závěrečnému hodnocení projektu.
7. Zápis do registru de minimis a proplacení podpory.
V případě kladného výsledku závěrečného hodnocení dojde v této fázi k zápisu stanovené částky podpory do registru de minimis a k proplacení podpory na váš účet uvedený ve Smlouvě. Tímto se projekt uzavírá. Aktivní povinností příjemce v tuto chvíli zůstává především dodržovat pravidla povinné publicity SIC.
8. Na vyzvání podejte stručnou zprávu o stavu projektu.
Po jednom až dvou letech budete požádáni o vyplnění a podání stručné zprávy o stavu projektu.