Veřejný výzkum a jeho přínos pro kraj
Platforma se od roku 2023 zaměřuje zejména na praktické uplatňování výsledků výzkumu formou transferu technologií, komercializace, zakládání spin-off firem.
Dále na spolupráci výzkumného sektoru s firmami a veřejnou správou (municipalitami).
Platforma se zaměřuje na tyto dva okruhy:
Transfer technologií, komercializace a spin-offy
Více vědecká část, která má za cíl oslovit aktivní pracovníky transferu technologií z výzkumných organizací, které jsou relevantní pro stavebnictví a energetické úspory. Zaměří se především na hledáni různých možností a vytváření modelů pro komercializaci a transfer výsledků výzkumu do praxe. Dále by měla definovat největší překážky, které brání transferu, komercionalizaci a zakládání spin-offů a navrhovat možná řešení.
Spolupráce s výzkumným sektorem, firmami a veřejnou správou
Zde je prostor pro zapojení i veřejného sektoru a pro zapojení kraje. IP by měla vydefinovat jaké jsou potřeby všech zapojených partnerů a pak tyto potřeby plnit. Dále se IP zaměří na hledání pilotních projektů a na jejich následnou realizaci.
Hlavní cíle
- realizace společných projektů a vznik nových intervencí
- hledání společných potřeb a definování překážek a úzkých míst bránících spolupráci
- formulace požadavků na veřejnou správu, aby realizovala takové změny či aktivity, které nově plánované projekty/intervence usnadní
- hledání nových potenciálních produktů a služeb řešících identifikované problémy
- usnadnění spolupráce a obecně propojování organizací z různých sektorů a oborů
Platforma spolupracuje s klíčovými partnery, jako jsou výzkumné organizace, zástupci municipalit a veřejného sektoru obecně a firem. V plánu máme uspořádat každý rok min. 2 jednání, která se budou zabývat výše uvedenými tématy.