MENU

Získejte prestižní titul EY Podnikatel roku 2023. Soutěž právě spustila nominaci.

Společnost EY vyhlásila ve spolupráci se SIC devatenáctý ročník prestižní soutěže EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo i celorepublikovými vítězi. Přihlaste se do 20. října 2023 a staňte se vzorem pro mladé začínající podnikatele.

Zleva: Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice, Pavel Louda, majitel společnosti LOUDA holding a.s. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2022 Středočeského kraje a Petra Pecková, hejtmanka Středočeského kraje

Středočeský kraj a Středočeské inovační centrum si uvědomují důležitost podnikání a inovací. SIC za dobu své existence podpořil už téměř 300 firem, kterým pomohl uspět na domácím i globálním trhu. Patří mezi ně i společnost DIANA Biotechnologies, která získala trofej EY začínající podnikatel roku 2021.

„Podnikání je cesta, jak aktivně měnit svět kolem nás k lepšímu. My v SIC si vážíme každého podnikatele, který se i v této nelehké době snaží se svými produkty uspět na trhu, a snažíme se ho na jeho cestě podpořit. Proto jsme rádi, že můžeme být dlouhodobým partnerem soutěže EY Podnikatel roku, která úspěchy a příběhy podnikatelů oceňuje a inspiruje tím další kolem nás. A přispívá tak k pozitivnímu obrazu podnikání ve společnosti,“ uvedl Pavel Jovanovič, ředitel Středočeského inovačního centra.

Martin Dienstbier (vlevo) a Václav Navrátil z vedení vítězné firmy DIANA Biotechnologies, kterou do soutěže EY nominoval v roce 2021 SIC

Jak hodnotí EY Podnikatele roku vítězové?

Loni v soutěži EY zvítězil za Prahu Jakub Havrlant z investiční skupiny Rockaway Capital, který Českou republiku reprezentoval i na světovém finále soutěže. Ve Středočeském kraji uspěl v minulém ročníku Pavel Louda.

“Účast v EY Podnikateli roku je velmi cenná zkušenost, kterou bych přál zažít každému. Vítězství beru jako ocenění celého našeho týmu, že práci, kterou děláme, děláme poctivě a neustále se nám daří posouvat kupředu nejen oblast mobility. V průběhu soutěže jsem potkal mnoho inspirativních lidí z různých oborů a načerpal novou energii do dalšího podnikání,” hodnotí svou účast v soutěži Pavel Louda, zakladatel a majitel LOUDA holding.

„Neděláme byznys proto, abychom sbírali slávu, přesto si ceny EY Podnikatel roku nesmírně vážím – už dlouhá léta jde o velmi prestižní mezinárodní ocenění a já jsem vděčný, že jsem se mohl účastnit i světového finále. Je to uznání za práci, které věnuji já i celý tým Rockaway za poslední léta obrovské množství energie a která už dalece přesahuje české hranice,“ říká Jakub Havrlant ze společnosti Rockaway Capital.

Jakub Havrlant, majitel zakladatel společnosti Rockaway Capital a držitel titulu EY Podnikatel roku 2022 hl. města Prahy a EY Podnikatel roku 2022 České republiky

Regiony Praha a Středočeský kraj mají každoročně nejširší zastoupení v soutěži, a tím pádem drží i primát mezi celorepublikovými vítězi. „Uspět zde bývá o to těžší, právě kvůli úměrně větší konkurenci. To je však z hlediska soutěže, kde hledáme jen ty nejlepší z nejlepších, jen dobře,“ konstatuje Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY Česká republika.

Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv prostřednictvím formuláře na www.podnikatelroku.cz. Podnikatelé, kteří se chtějí do aktuálního ročníku zapojit, naleznou na těchto webových stránkách i přihlášku. Uzávěrka přihlášek i nominací je 20. října 2023.

O soutěži EY Podnikatel roku

EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje již téměř v 60 zemích na šesti kontinentech. Podrobnější informace naleznete na www.podnikatelroku.cz.