MENU

DIANA Biotechnologies získala trofej EY začínající podnikatel roku 2021

Náš klient, firma DIANA Biotechnologies, získala v úterním finále soutěže EY podnikatel roku trofej EY začínající podnikatel roku 2021. Konkrétně trofej převzali zástupci DIANA Biotechnologies Martin Dienstbier a Václav Navrátil.

Tímto bychom chtěli za celé Středočeské inovační centrum od srdce pogratulovat k tomuto velkému úspěchu a těšíme se, co se v tak dynamické firmě jako je DIANA Biotechnologies bude dít v budoucnu!

DIANA Biotechnologies vznikla v roce 2018 a i přes její relativně krátkou existenci má k dnešnímu dni téměř 70 zaměstnanců. Jedná se, jak je z názvu patrné, o biotechnologickou společnost, jejíž technologická unikátnost tkví v citlivém stanovení množství enzymů v krvi a dalších tělních tekutinách. Velmi citlivé stanovení množství enzymů dále vede k možnosti včasnější diagnostiky některých onemocnění, než tomu bylo doposud. Tato výjimečná technologie je také schopna testovat velké množství látek a následně identifikovat jejich vhodnost pro vývoj nových léků.

V roce 2020 firma DIANA Biotechnologies reagovala na situaci pandemie COVID-19 a vstoupila na trh s PCR testy. Tyto PCR testy jsou velice citlivé a je nutno dodat, že DIANA Biotechnologies je dokázala vyvinout v neuvěřitelně krátkém časovém horizontu. V současné době je firma největším výrobcem PCR testů na území České republiky, kde pokrývá více než 30% trhu. Jejich PCR diagnostika dokonce čeká na vyhodnocení patentové přihlášky i v USA!

Ještě jednou posíláme gratulace a pro nás ve Středočeském inovačním centru je to velký motivátor, když vidíme, že středočeské firmy dosahují tak skvělých úspěchů.

Oficiální tisková zpráva ZDE

Zdroj: podnikatelroku.cz