MENU

Společnost EY vyhlásila Podnikatele roku 2022 za Prahu a Středočeský kraj

Pod záštitou primátora hlavního města Prahy a ve spolupráci se Středočeským inovačním centrem vyhlásila společnost EY vítěze 18. ročníku soutěže EY Podnikatele roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. V Praze zvítězil Jakub Havrlant, zakladatel investiční společnosti pro rozvoj digitální ekonomiky. V kraji pak Pavel Louda, jehož společnost provozuje například oblíbenou flotilu carsharingových vozů v Praze a Brně.


Majitel společnosti LOUDA holding a.s. Pavel Louda je na českém trhu největším dealerem vozů Škoda a Hyundai. Jeho značka Car4way nabízí carsharingovou flotilu vozů ve dvou největších českých městech. Křišťálové produkty jeho firmy Crystal BOHEMIA se pak prodávají v téměř stovce zemí světa. Rockaway Capital Jakuba Havrlanta dominuje na českém knižním trhu díky subjektu Euromedia Group a zároveň provozuje známé nákupní on-line služby Heureka.cz nebo Košík.cz.
 
Nezávislou porotu zaujal široký záběr aktivit obou podnikatelů, kteří úspěšně podporují i neziskové iniciativy v oblasti vzdělávání, sportu či kultury.
 
Proč Středočeské inovační centrum soutěž EY Podnikatel roku už tradičně podporuje, vysvětluje jeho ředitel Pavel Jovanovič:  „Inovace a schopnost přicházet s vysokou přidanou hodnotou se stává nutností pro to, aby byly firmy na trhu dlouhodobě konkurenceschopné. Proto SIC v této snaze podnikatele podporuje a nabízí jim na této cestě inspiraci a konkrétní pomoc. Ocenění jako EY Podnikatel roku 2022 může všem ukázat úspěšné příběhy podnikatelských lídrů z našeho regionu, kteří mají se svými firmami globální potenciál.“
 
Podrobnosti naleznete v tiskové zprávě na webu EY.