MENU

MERIT přivádí do Středočeského kraje talentované mladé vědce z celého světa

Mezinárodní program MERIT pro mobilitu vědců je jedním z klíčových projektů SIC. Jeho cílem je přenést špičkové zahraniční znalosti a zkušenosti do výzkumných center i firem středočeského regionu ve strategických oblastech inovací. Díky konsorciu desítek partnerů z akademického světa i businessu může MERIT posunout krajskou vědu a výzkum na ještě prestižnější úroveň a posílit celý inovační ekosystém regionu. Objevte náš unikátní program v NOVÉM VIDEU!

Tři desítky vybraných postdoktorandů z celého světa budou moci získat zaměstnanecké kontrakty ve špičkových výzkumných centrech, ale i stáže v úspěšných firmách, na zahraničních univerzitách či středních školách. V konsorciu programu je 36 partnerů. Mezi středočeskými výzkumnými organizacemi najdeme například laserová centra ELI Beamlines a HiLASE nebo několik ústavů biomedicínského a biotechnologického centra BIOCEV. Velké firmy zastupuje například automobilová společnost VALEO či vývojové centrum EATON zabývající se inteligentním řízením energie. Z malých a středně velkých je to třeba firma DEVINN působící v oblasti vodíkové mobility. A mezi zahraničními univerzitami z jedenácti zemí nechybí ani prestižní University of Washington.

SIC International Relations Manager ATHZIRI MORENO ROMO prezentuje MERIT před spuštěním 2. kola přihlášek

MERIT podporuje výzkumné aktivity a vzdělávání vybraných výzkumníků nejen v oblasti biotechnologií, biomedicíny a laserových technologií, ale také v dalších strategických aplikačních oblastech: kosmické technologie, udržitelná energie a materiály či digitalizace jako průřezová oblast. Vybraní vědci tak v rámci MERITu mohou otestovat výsledky svého výzkumného projektu ve špičkových vědeckých centrech, sbírat podněty z firem a přenášet je do akademického prostoru. Díky propojení vědy, výzkumu a aplikační sféry mohou vznikat nové projekty, které pomohou řešit palčivé problémy společnosti. A také nové mezinárodní spolupráce pro řešení globálních výzev.

Do programu MERIT se můžete PŘIHLÁSIT ZDE. Druhé kolo přihlášek otevíráme v únoru 2024.

My v SIC jsme moc rádi, že jsme získali grant Evropské komise z prestižního programu HORIZON EUROPE, který z velké části MERIT financuje. Máme radost, že můžeme být hlavním koordinátorem a realizátorem tohoto mezinárodního programu a navázat na náš úspěšný program Welcome Office, tak, abychom dalším špičkovým zahraničním vědcům a výzkumníkům pomohli usídlit se ve středních Čechách a zvýšili renomé i inovační potenciál celé České republiky.

Pro uchazeče, kteří nebyli vybráni v prvním kole, máme i další pracovní příležitosti díky projektu

SIC RESEARCH JOBS.