MENU

Firmou roku 2023 Středočeského kraje se stal klient SIC Santiago chemikálie

Prestižní podnikatelské soutěže PwC Firma roku 2023 a MONETA Živnostník roku 2023 mají čerstvé vítěze za Středočeský kraj. Odbornou porotu v rámci finálového večera (25.10.2023) nejvíce zaujala společnost Santiago chemikálie, jejíž expertízy a chemikálie využívají výzkumné laboratoře a farmaceutické firmy po celém světě. Jsme moc rádi, že na stupních vítězů stanul i další dlouhodobý klient SIC, firma I love Hummus, a že se celkem pět našich klientů umístilo v top desítce finalistů. Gratulujeme všem, zejména oceněným včetně Živnostníka roku, který rozvíjí agroturistiku.

Vítězové soutěže PwC Firma roku 2023 Středočeského kraje; zleva zástupci I love Hummus, Santiago chemikálie, Senlife ČR (foto: firmaroku.cz)

Vítězná společnost Santiago chemikálie se věnuje výzkumu a vývoji v oblasti chemických sloučenin. „Poskytuje služby s vysokou přidanou hodnotou zahraniční klientele. Dokázali mimo jiné vyrobit látku Remdesivir používanou proti koronaviru. Firma dosahuje globálního úspěchu,“ okomentoval volbu poroty Igor Wotke z PwC Česká republika.

Santiago typicky spolupracuje s malými start-upy především z USA, které mají vynikající nápady na nové, biologicky aktivní látky, ale už nemají potřebné laboratorní vybavení nebo schopnosti k přípravě látek. Spolupracuje s klienty nejen formou krátkodobých zakázek, ale také formou smluvního výzkumu, kdy si klienti přímo pronajmou chemika firmy, který s nimi dlouhodobě spolupracuje na jejich projektech. „Od naší konkurence se odlišujeme způsobem komunikace, velikostí a také kvalitou práce. Díky tomu, že jsme malá firma, je veškerá byrokracie řešena velmi rychle a operativně,“ říká vedoucí výzkum Petr Slavík. SIC pomohlo Santiagu s úspěšným startem byznysu, s přípravou inovativních produktů v rámci programu INO, ale také mentoringovým programem Platinn, jehož odborníka společnost využila k přípravě obchodní strategie.

Stříbrný titul Firma roku 2023 Středočeského kraje získala společnost Senlife ČR, která buduje inovativní domovy pro seniory v historických budovách. A stupně vítězů doplnila firma I love Hummus, výrobce kvašené zeleniny kimchi, které SIC pomohlo v program EX ke vzniku nového brandu Beavia. Díky němu může firma uvádět na trh další rostlinné produkty a expandovat na zahraniční trhy.

Vítězové soutěže MONETA Živnostník roku 2023; zleva Magdalena Hájková, Oldřich Novotný, Jakub Vobořil (foto: firmaroku.cz)

Vítězný Živnostník roku (Srdcař)

Vítěznou trofej v soutěži MONETA Živnostník roku 2023 Středočeského kraje si odnesl Oldřich Novotný. Drobný zemědělec, který rozvíjí agroturistiku na dančí a jelení farmě. „Velmi pěkně svou živnost prezentoval. Má originální způsob podnikání a také velmi silný vztah k Polabí. Podnikání má provázané, jedná se o komplexní a velmi žádanou agroturistiku,“ ohodnotil vítěze za porotu Milan Silný z MONETA Money Bank.

Své aktivity zaměřuje Oldřich Novotný na všechny věkové kategorie lidí z celé České republiky. „Vše začalo po smrti mé babičky a dědečka, které jsem velmi miloval. Celý život pracovali v zemědělství. Zanechali nám polnosti a velký grunt. Zůstal po nich výměnek, který jsem celý revitalizoval a opravil,“ říká Oldřich Novotný.Slouží od začátku hostům nejenom z Česka, ale i z Německa, Dánska nebo Nizozemska. Návštěvníci jsou nadšení a v rámci návštěvy využívají bazén, saunu, krb, ale jsou také zapojeni do krmení zvěře, sekání nebo sušení trávy. Mezi zákazníky převažují pravidelní hostů, kteří kvitují hlavně klidnou, pohodovou, rodinnou atmosféru s kvalitním zázemím a velkou nabídkou poskytovaných služeb.

Stříbro si ze Živnostníka roku 2023 Středočeského kraje odváží Magdalena Hájková, která se věnuje výrobě svačinových obalů. Třetí místo obsadil Jakub Vobořil díky ruční výrobě prémiových čokoládových pralinek.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která v každém kraji oceňuje živnostníky, kteří dokázali překonat nejrůznější nástrahy podnikání, a přeci to nevzdali, zvítězil a toto ocenění ve Středočeském kraji získal Pavel Tóth se svými mobilními chatami.

Společné fotografie všech středočeských finalistů PwC Firma roku 2023 a MONETA Živnostník roku 2023; pět z deseti finalistů jsou klienti SIC (foto: firmaroku.cz)

Souhrnný přehled výsledků

PwC Firma roku 2023 Středočeského kraje:
1. Santiago chemikálie s.r.o. – zakázková syntéza a smluvní chemický výzkum (Kralupy nad Vltavou)
2. Senlife ČR s.r.o. – budování inovativních domovů pro seniory v historických budovách (Mělník)
3. I love Hummus s.r.o. – výroba kvašené zeleniny (kimchi) a obchodní činnost (Všechlapy)

MONETA Živnostník roku 2023 Středočeského kraje:
1. Oldřich Novotný – agroturistika s dančí a jelení farmou (Žehuň)
2. Magdalena Hájková – výroba svačinových obalů (Brandýs nad Labem)
3. Jakub Vobořil – ruční výroba prémiových čokoládových pralinek (Votice)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2023 Středočeského kraje:
Pavel Tóth – mobilní chaty (Řisuty)

Ekonomicky nejúspěšnější firma roku 2023 Středočeského kraje:
SERVIND s.r.o. – autoopravárenské a průmyslové lakovny a karosárny (Tuchoměřice)


Soutěž pokračuje celorepublikovým finále

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží PwC Firma roku 2023 a MONETA Živnostník roku 2023 se uskuteční 14. prosince na pražském Žofíně.

Soutěže Firma roku a Živnostník roku pořádá Communa, s.r.o. Vznikly před 18 lety jako projekt na podporu malých a středních firem. Oceňují inspirativní příběhy úspěšných podnikatelů, tradičních rodinných firem i začínajících nadšenců bez ohledu na zaměření, obor či velikost. Zároveň se snaží poukázat na důležitost kvalitní veřejné debaty o tématu podnikání v České republice. Pravidla najdete zde.

Přečtěte si tiskovou zprávu na Firmaroku.cz.