MENU

Spolupráce s průmyslovým designérem nám otevřela cestu na nové trhy

Bezdrátový ruční detektor Recognoil je klíčovým produktem firmy TechTest. Využívá se v průmyslu pro rychlou a spolehlivou kontrolu čistoty povrchů před nátěrem, lepením nebo svařováním. Dosud byl vyráběn v omezeném počtu a „na míru“ zákazníkům. Pro zvýšení prodeje, včetně plánované expanze na zahraniční trhy, se firma rozhodla svůj stěžejní výrobek inovovat. S realizací pomohl program INO:EX Středočeského inovačního centra a zkušený designér.

„Díky podpoře SIC jsme spojili naše technologické know-how s kreativním a zároveň funkčním viděním průmyslového designéra. Jeho analytický přístup s interdisciplinárními přesahy nás naučil vnímat produkt v širších souvislostech. Že funkční design rovná se lepší uplatnění na trhu,“ popisuje začátek spolupráce Petr Chábera z firmy TechTest.

Vnější design byl dokončen v prosinci 2020. Aktuálně probíhají konstrukční práce na vnitřním návrhu přístroje s označením „Recognoil® 3W“ (viz foto). V tuto chvílí se připravuje funkční vzorek. Výroba ověřovací série a vstup na trh by měly proběhnout na podzim 2021.

„Spolu s designérem jsme dosáhli nejen požadovaných estetických a ergonomických vlastností, ale i zásadních technických inovací, které našemu výrobku dodaly přidanou hodnotu – a tou je vyšší konkurenceschopnost otvírající nám cestu na vyspělé trhy,“ říká Petr Chábera a dodává: „Spolupráce se SIC se nám opakovaně osvědčila, nabízí široký okruh expertů pro spolupráci, minimalizují projektovou administrativu a hlavně poskytují osobní přístup a ochotu vždy nalézt vhodné řešení i v případě jakýchkoliv problémů.“

Spolupráce s kreativci se vyplatí.

Ověřte si to díky programu INO:EX!

INO:EX – Program je určen pro ambiciózní malé a střední podniky se sídlem nebo provozovnou ve Středočeském kraji, které mají inovativní produkt nebo službu vhodnou k uplatnění i na zahraničních trzích. Výše podpory pro inovace produktu až 500 000 Kč. Na pomoc s tržní expanzí  může firma získat až 200 000 Kč. Více na www.s-ic.cz

Společnost TechTest s.r.o. úspěšně propojuje průmyslovou praxi s akademickým prostředím a řeší projekty v oblasti VaV. V rámci průmyslu 4.0 přináší unikátní řešení, díky kterému lze účinně zajistit nejen systémy kontroly čistoty, ale především zvýšit produktivitu a hospodárnost všech výrobních technologií, kde je kladen důraz na kvalitu povrchu.