MENU

Slavnostní poklepání na základní kámen stavby inovačního centra B4I

Za přítomnosti předsedkyně Akademie věd České republiky Evy Zažímalové proběhlo 4. srpna 2022 slavnostní poklepání na základní kámen stavby inovačního centra konsorcia Brain4Industry. To bylo nedávno zařazeno do sítě evropských center pro digitální inovace EDIH (zpráva ZDE).

Předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová (čtvrtá zleva) při slavnostním poklepání v Dolních Břežanech

„Inovační centrum B4I bude znamenat skvělou možnost pro firmy, které se chtějí digitálně transformovat a zavést moderní výrobní technologie. Klienti konsorcia B4I díky němu budou moci nové technologie nejen vidět, ale také si je přímo otestovat pod vedením zkušených specialistů,“ říká ředitel Středočeského inovačního centra Pavel Jovanovič.

Právě Středočeské inovační centrum je spoluzakladatelem konsorcia Brain4Industry společně s Fyzikálním ústavem Akademie věd ČR, Ústavem termomechaniky AV ČR, společnostmi Cardam Solution a STAR klastr.

Zleva Petr Konvalinka (předseda Technologické agentury ČR), Jan Řídký (místopředseda Akademické rady AV ČR), Eva Zažímalová (předsedkyně AV ČR) a Jiří Plešek (člen akademické rady AV ČR)

Cílem konsorcia Brain4Industry je pomáhat malým a středním podnikům i státní správě s procesem digitální transformace, který povede k celkové modernizaci ekonomiky. Díky získání značky EDIH bude B4I moci rozšířit a cenově zpřístupnit nabídku svých služeb.

Firmy tak získají snazší přístup ke klíčovým znalostem, softwaru, technologickým platformám, prototypovým řešením a testovacím systémům. To jim pomůže zkvalitnit jejich výrobní a obchodní procesy a umožnit výrobu produktů s vysokou přidanou hodnotou a tím i podpořit rozvoj ekonomiky založené na znalostech. STAR klastr bude mít na starost oblast vzdělávání, networkingu a komunikace.

Místostarosta Dolních Břežan Lubomír Havel při projevu na slavnostním poklepání