Na ŠKODA AUTO Vysoké škole byl zakončen 2. ročník poradensko-vzdělávacích workshopů s názvem SIC LAB ŠAVŠ
Na ŠKODA AUTO Vysoké škole byl 24. dubna 2018 zakončen druhý ročník poradensko-vzdělávacích workshopů s názvem SIC LAB ŠAVŠ, díky kterému si účastníci mohou ověřit, zda má jejich nápad šanci na úspěch. Projekt realizuje ŠKODA AUTO Vysoká škola se Středočeským inovačním centrem.
SIC LAB ŠAVŠ je sérií deseti setkání, která proběhla v období únor – duben 2018 a během kterých se pod vedením profesionálního lektora a špičkových mentorů ze světa businessu podnikatelé, vizionáři a inovátoři naučili proměnit své nápady v konkrétní podnikatelské záměry. Do druhého ročníku se přihlásilo celkem 6 týmů. Jednalo se o studenty ŠKODA AUTO Vysoké školy, ale i zájemce z řad veřejnosti. V období deseti týdnů se scházeli jednou týdně se svými mentory, kteří předávali své znalosti, na základě kterých se jednotlivé projekty posouvaly směrem k praktické realizaci.
V řadách mentorů se letos objevili například kvestor ŠKODA AUTO Vysoké školy Ing. Jan Dušek, ředitelka oblastní pobočky Komerční banky Mgr. Ivana Kolářová, dlouholetý specialista controllingu ŠKODA AUTO Ing. Jan Šimon nebo odborný asistent Katedry financí a účetnictví Ing. Josef Horák Ph.D. Přednášky vedl lektor a aktivní investor Ing. RNDr. Václav Sušeň, MBA, který učí podnikatele jak více pracovat „na firmě“ a méně „ve firmě.“
Během posledního setkání představili finální podobu svých projektů Klára Felixová a Vít Havlíček, kteří připravili krátké video a prezentaci. Kláry snem bylo šít svatební šaty na míru pod značkou vlastního svatebního ateliéru JEDEN DEN. „Bála jsem se, jestli můj sen je reálný. Ale zjistila jsem, že ano,“ shrnuje své dojmy Klára. Účast v projektu hodnotí pozitivně, a ačkoli byl náročný, vynaloženého času a úsilí nelituje. „Kdybych všechny tyto vědomosti chtěla nabrat v běžném studiu, trvalo by to opravdu dlouho.“ Její nejbližší kroky povedou od současného zaměstnaneckého poměru k podnikání na plný úvazek.
Zajímavý je i příběh Vítka Havlíčka. Ten zjistil, že práce pro nadnárodní společnost ho nenaplňuje a rozjel projekt s názvem Gringo – GRAFICKÁ DÍLNA. Práci nabídl lidem s duševním onemocněním a vyráběl trička třeba pro festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Díky sociálnímu aspektu svého podnikání se stal inspirací i samotným lektorům a on sám naopak zjistil, že lidé z podnikatelské sféry nejsou jen nekompromisní businessmani.
Oba projekty představené na závěrečném setkání SIC LAB ŠAVŠ vyhodnotili mentoři jako životaschopné a s potenciálem pro další rozvoj. Mentoři nabídli účastníkům i do budoucna svou pomoc a možnost se na ně obrátit v dalších etapách rozvoje podnikání.