Digitalizace

MENU

DIGITALIZACE

Získejte odborného mentora pro úspěch vaší firmy v digitální éře!

Řešíte, jak automatizovat a optimalizovat vaši výrobu? Rozhodujete se, jaké pokročilé výrobní technologie nasadit? Chcete ušetřit čas, energii či materiál? V našem konzultačním programu Digitalizace si můžete vybrat špičkového experta, který vám pomůže s přípravou konkrétního digitalizačního projektu ve vaší firmě.

 • Získáte podporu mentora, který má za sebou řadu úspěšných IT projektů s malými a středními firmami či startupy.
 • Díky odbornému pohledu můžete využít i ty digitální technologie, kterým přesně nerozumíte, a navíc si je můžete prakticky ověřit.
 • Program obdržíte velmi výhodně (SIC hradí až 80 % nákladů z tržní ceny mentoringu).
 • Administrativa je minimální.

Pro koho je program Digitalizace určen?

 • Firmy do 500 zaměstnanců se sídlem nebo provozovnou v České republice s vlastním výrobkem nebo službou.
 • Digitalizaci mohou využít i firmy a startupy z celé ČR jako součást programu Technologická inkubace, jehož je SIC akreditovaným partnerem.

Co vám pomůžeme vyřešit

 • Praktické ověření technologií: budete mít jistotu, jestli a jak byste mohli využít nejmodernější technologie dřív, než do nich investujete: strojové učení (ML), umělá inteligence (AI), rozšířená či virtuální realita (AR/VR), tiskové a aditivní technologie, 3D scanování.
 • Nastavení spolupráce s IT partnerem/dodavatelem: náš expert může hrát roli „stavebního dozoru“ v rámci vašeho IT projektu.
 • Zvýšení a stabilizaci kvality: prostřednictvím automatizace a robotizace výroby a procesů
 • Flexibilnější nabídku zákazníkům: digitální a aditivní technologie vám umožní výrobu dle specifických zákaznických požadavků (až na úrovni jednotlivých kusů).
 • Vyšší efektivitu: zlepšíte optimalizaci řízení od výroby po logistiku, a ušetříte tím čas, energii i materiál, díky topologické optimalizaci zachováte vlastnosti výrobku, ale snížíte své náklady.
 • Jak nabídnout víc než konkurence: jak vyvinout a provozovat online služby, kde vaši zákazníci např. získají online informace o stavu zakázky, přístup k výrobní dokumentaci, servisu apod.

V čem je program výjimečný

 • Nabízíme až 80 hodin spolupráce se špičkovým expertem, který vám bude přesně sedět (vyberete si ho z našich kandidátů a můžete si spolupráci zdarma vyzkoušet).
 • Ověříte si digitální technologie v praxi.
 • Zrealizujete ve své firmě konkrétní digitalizační projekt.
  Obsahem vašeho projektu může být například implementace systémů ERP (plánování podnikových zdrojů), CRM (řízení vztahů se zákazníky), PLM (řízení životního cyklu výrobku), MES (systémy řízení výroby), sběr dat z výroby (senzorika), implementace manažerských informační systémů a reportingu, nebo i definování celé digitální strategie firmy včetně roadmapy konkrétních kroků k jejímu naplnění.
 • Program dostanete za velmi výhodných podmínek (hradíme až 80 % z tržní ceny mentoringu).
 • Chráníme zájmy klienta.
 • Omezujeme papírování na minimum.

PŘÍKLADY ÚSPĚŠNÉ SPOLUPRÁCE

Petr Přibyl (IT ředitel):

„Dokážeme automatizovat naši výrobu? A jak to uděláme? Se SIC expertem jsme skutečně našli několik možných řešení. Velmi oceňuji, že nám zároveň pomohl provést jejich ekonomickou analýzu. Pochopili jsme totiž, proč je náš nápad využít kolaborativního robota nevýhodný, a nemusíme tak plýtvat časem, energií a penězi.

Díky skvělé spolupráci jsme získali zásadní vhled – potřebujeme automatizovat větší část operací na výrobní lince, nejen naše přípravné pracoviště. Teprve pak bude mít inovace smysl. Program Digitalizace bych vřele doporučil, protože se nyní dokážeme správně rozhodnout, jak automatizaci řešit. A navíc přesně víme s kým.“

Zaměření SOPO s.r.o. – navíjení statorů a rotorů (vývoj a výroba)

   Zdeněk Čejka (ředitel a majitel):

„Jak robotizovat broušení a leštění našich kloubních implantátů? Program nám přinesl skvělého experta: spolu jsme analyzovali pracoviště a zjistili, že robotizace smysl nedává. Ušetřil mi několik milionů korun, které bych investoval zbytečně.

Expert nám poté pomohl najít mnohem výhodnější řešení, díky němuž rozšíříme naše portfolio produktů a služeb. V tom byla spolupráce jedinečná.“

Zaměření ProSpon, spol. s r. o. vývoj a výroba implantátů

 

Jak program Digitalizace funguje

Krok 1: Vstupní analýza

Sběr dat a analýza situace ve firmě je klíčovým vstupním nástrojem pro zavádění automatizace a digitalizaci. Díky tomu lze rozhodnout jak a kde začít. Náš tým pomůže se sběrem dat, jejich analýzou a interpretací. Audit vám ukáže, kde se vyplatí do digitalizace investovat. Zabere maximálně 2 dny a na jeho základě si definujeme zvolenou oblast. Doporučíme vám experty odpovídajících zkušeností a vy si vyberete toho nejvhodnějšího.

Krok 2: Úvodní schůzka s expertem

SIC + klient + expert si společně odsouhlasí konzultační plán a stanoví konkrétní cíle a výstupy konzultací.

Krok 3: Schválení projektu

SIC schválí navržený projektový plán a výstupy.

Krok 4: Realizace projektu s expertem

Program nabízí až 80 hodin konzultací, které probíhají dle stanoveného plánu. Expert vám pomůže připravit konkrétní digitalizační projekt, naplánovat potřebné změny a vybrat konkrétní řešení. Zároveň ohlídá jeho zavedení do výroby a nastavení správné funkčnosti.

Krok 5: Závěrečná schůzka

Zhodnocení výstupů a naplnění cílů na společném setkání SIC + klient + expert

Krok 6: Uzavření projektu a proplacení nákladů

S kým můžete spolupracovat?

S desítkami akreditovaných expertů, které spojuje touha předávat své zkušenosti a podporovat rozvoj podnikatelského ekosystému. Naši experti jsou lidé, kteří založili svůj vlastní byznys, působili ve vrcholném managementu nebo mají bohaté zkušenosti s malými a středními firmami či start-upy. Navrhneme vám odborníky přímo pro vaši problematiku, jejichž profily a úspěchy důkladně známe, protože jsou součástí celorepublikové sítě Ynovate.

EDIH Brain4Industry

V rámci Evropského digitálního inovační centra konsorcia Brain4Industry (B4I) vám dokážeme nabídnout kompetence našich českých partnerů, například Fyzikálního ústavu AV ČR, Ústavu termomechaniky AV ČR či firmy CARDAM s.r.o. Zároveň ale i know-how více než 200 dalších partnerů z celé Evropy.

brain4industry.cz

Kontaktujte nás
Kontaktujte mě