MENU

Podnikatelské inkubátory, vědecko-technické parky i coworky. Využijte inovační infrastrukturu SČK

Ve Středočeském kraji nabízí služby více než dvacet center tzv. podpůrné inovační infrastruktury (PII), která může významně pomoci vašemu inovativnímu podnikání. Chcete založit a rozjet firmu? Využijte podnikatelské inkubátory. Hledáte laboratorní, výrobní či skladovací prostory nebo podnikatelské poradenství? Navštivte vědecko-technické parky. Anebo si vyberte z coworkingových center, kde najdete nejen moderně a komfortně zařízené pracovní prostředí, ale také nové obchodní kontakty. SIC pro vás připravilo přehled vybraných center PII, která jsou důležitou součástí inovačního ekosystému SČK.

 
SIC dlouhodobě mapuje centra PII ve Středočeském kraji, jejich rozmístění v regionu ukazuje naše
mapka ukazuje.

Vědecko-technické parky a podnikatelské inkubátory

Vědecko-technologické parky (VTP) podporují rozvoj převážně technologických firem dle svého oborového zaměření. Nabízí proto vedle kanceláří zejména technologickou infrastrukturu (laboratoře), prostory pro výrobu, sklady a další technické zázemí pro realizaci výzkumu. Oproti klasické nabídce na realitním trhu je jejich benefitem zvýhodněný nájem, ale i koncentrace právních, daňových či jiných odborných služeb včetně pomoci s komercializací, certifikací nebo třeba zpracováním projektových žádostí. VTP v sobě často zahrnují i podnikatelské inkubátory, které podporují rozjezd firem a start-upů v progresivních oborech nebo akceleraci jejich podnikání a které jinak existují i samostatně.

Budova vědecko-technické parku InnoCrystal (foto: www.innocrystal.com)
 

InoCrystal s.r.o.

Business centrum zaměřené na biotechnologie a příbuzné obory. Jeho cílem je vyprodukovat 10 mezinárodně uznávaných start-upů v horizontu příštích 5 let.

Nabídka:

 • Laboratoře standardní i čisté laboratorní prostory s třídou čistoty B, C, D a certifikované zdravotnické zařízení
 • Kanceláře a coworking, kde potkáte desítky technologických společností
 • Odborné služby (konzultace) v oblasti komercializace, financování inovativních projektů, investičních příležitostí apod.

Sídlo: Praha-západ, Zlatníky-Hodkovice, mezi Evropskými centry excelence BIOCEV a ELI Beamlines

Web: www.innocrystal.com


Biomedicínský vědecko-technologický park a inkubátor Vidia

BVPI slouží zejména malým a středním či začínajícím inovativním firmám,které vznikají nebo působí v oblasti nových interdisciplinárních odvětví high-tech průmyslu jakými je biotechnologie a bioinformatika.

Nabídka:

 • Pronájem laboratoří a zázemí pro realizaci výzkumu, vývoje a inovací v oboru biotechnologií
 • Pro zasídlené firmy: přístup k zařízením pro práci s biologickým materiálem, laboratorními zvířaty a tkáňovými kulturami
 • Pomoc s certifikací
 • Pronájem školicího centra

Sídlo: Vestec u Prahy, v areálu biomedicínského klastru v blízkosti BIOCEV a zavedených firem (EXBIO, VIDIA, Top-bio)

Web: www.bvpi.czBudova Technoparku Kralupy (foto: www.infokralupy.cz)

TECHNOPARK Kralupy (VŠCHT)

Vědecko-výzkumné pracoviště Vysoké školy chemicko-technologické v Praze zaměřené na inovace ve stavební chemii a souvisejících materiálových oborech.

Nabídka:

 • kvalifikovaný aplikovaný výzkum a vývoj a inovační služby se zapojením mladých vědeckých týmů vysokých škol
 • testování stavebních materiálů (testovací komory, RTG 3D tomograf)
 • školící a vzdělávací služby v oblastech stavební chemie a souvisejících oborů s využitím odborné a technické infrastruktury Technoparku
 • partnerství ve výzkumných projektech
 • pronájem laboratoří a kancelářských prostor s potřebným technickým zázemím

Sídlo: V centru města Kralupy nad Vltavou

Web: www.technopark-kralupy.cz


Venkovní prostor HUBu Mladá Boleslav (foto: www.hubmb.cz/)

HUB Mladá Boleslav

Mladoboleslavský HUB vznikl díky Nadačnímu fondu ŠKODA AUTO jako inkubátor, cowork a vzdělávací centrum pro podnikavé jednotlivce, inovativní firmy i veřejný sektor.

Nabídka:

 • Pronájem coworku
 • Poradenské služby: Podnikatelská ambulance, Studentská ambulance, Projektová ambulace
 • Akademie pro vznik a rozvoj neziskových organizací a sociálních firem z Mladoboleslavska, Rychnovska, Vrchlabska a Jilemnicka

Sídlo: Klementinka, poblíž parku Výstaviště, u centra města

Web: www.hubmb.cz


CEROP Kolín  

Veřejný inkubátor (příspěvková organizace města Kolín) podporuje začínající či MSP s inovativním podnikatelským záměrem.

Nabídka:

 • Pronájem kancelářských prostor za zvýhodněné podmínky, především pro mladé inovativní firmy
 • Pronájem konferenčních prostor vhodných pro konání přednášek, seminářů, ale i kulturních akcí (vernisáže, výstavy, decentní koncerty)

Sídlo: Novostavba v areálu kolínského zámku

Web: www.cerop.eu


Podnikatelský inkubátor Nymburk

Veřejný inkubátor (příspěvková organizace města Nymburk) podporuje šíření inovací do hospodářské praxe regionu a začínající podnikatele a firmy na území města.

Nabídka:

 • Pronájem výrobních a skladových hal
 • Pronájem kanceláří a zázemí pro školení, kurzy, přednášky (tréninková místnost, zasedačky)

Sídlo: V blízkosti obchvatu města Nymburk

Web: www.inkubator-nymburk.eu


SVÚM Čelákovice

Vědeckotechnický park provozovaný firmou SVÚM a.s. se zaměřuje na výzkum a vývoj kovových materiálů, plastů a kompozitů. Patří mezi nejvýznamnější výzkumné organizace aplikovaného materiálového výzkumu v ČR.

Nabídka:

 • Poradenství: technologie, materiály, korozní inženýrství, obchodní plány, ochrana průmyslového vlastnictví, certifikace, legislativa, marketing, výběr VaV partnera; technická a poradenská činnost (testování materiálů – např. Akreditovaná laboratoř pevnosti, akreditační zkoušky a zakázkový výzkum)
 • Pronájem infrastruktury: dílny, laboratoře, výstavní prostor, konferenční prostory
 • Finance: vlastní kapitál, vyhledání dotačních programů

Sídlo: Praha-východ, Čelákovice, Tovární 2053

Vše na webu: ZDE


Coworkingová centra

Coworkingová centra v kraji vznikla proto, aby vám nabídla moderní a komfortní prostředí pro individuální práci i pro meetingy a eventy a zároveň inspirativní místo, kde se můžete potkat s podnikateli, start-upy a malými a středními firmami, sdílet s nimi know-how a navazovat partnerství. Základem nabídky coworkingů je pronájem prostor (sdílená kancelář – cowork, práce v soukromí, zasedačky) a poskytnou vám nejen základní servis pro práci, ale někdy i speciální vybavení typu 3D tiskárny nebo fotoateliér.

Byli jsme u startu coworku Clubco v Nupakách u Prahy (červen 2023), kde jsme představili nabídku programů SIC, kterými můžeme podpořit i vaši firmu (foto: SIC)
 

MEANDR Řevnice kousek u Prahy nabízí reprezentativní eventový a coworkingový prostor i inspirativní členskou komunitu.

Clubco v Nupakách u Prahy nabízí cowork, kanceláře a zasedačky pro freelancery, týmy či malé firmy. Pronajmout si můžete i prostor pro vaše eventy.

Coworking BOBR ve Staré Boleslavi nabízí pronájem kanceláří a zasedaček i vzdělávací a networkingové akce pro podnikatele.

Coworking Kolín v centru města nabízí fotoateliér a sdílenou kancelář i pronájem komunitní zahrady a velkého dvora pro vaše eventy. Pořádá tematické snídaně (AI, dovednosti úspěšných lidí apod.).

Coworking Příbram nabízí kancelář a zasedačku k pronájmu v centru města, ale i dvě 3D tiskárny a rychlý internet. Místo pro setkání, školení, přednášky nebo třeba výběrová řízení.

COOFF je menší Coworkingové centrum na Mělníku poblíž zámku a nabízí zasedačky i možnost jednání v soukromí.

GORILA HUB v Poděbradech nabízí sdílenou kancelář poblíž lázeňského parku.