MENU

Podnikatelské inkubátory, vědecko-technické parky i coworky. Využijte inovační infrastrukturu SČK

Ve Středočeském kraji nabízí služby více než dvacet center tzv. podpůrné inovační infrastruktury (PII), která může významně pomoci vašemu inovativnímu podnikání. Chcete založit a rozjet firmu? Využijte podnikatelské inkubátory. Hledáte laboratorní, výrobní či skladovací prostory nebo podnikatelské poradenství? Navštivte vědecko-technické parky. Anebo si vyberte z coworkingových center, kde najdete nejen moderně a komfortně zařízené pracovní prostředí, ale také nové obchodní kontakty. SIC pro vás připravilo přehled vybraných center PII, která jsou důležitou součástí inovačního ekosystému SČK.

 
SIC dlouhodobě mapuje centra PII ve Středočeském kraji, jejich rozmístění v regionu ukazuje naše mapka.

Vědecko-technické parky a podnikatelské inkubátory

Vědecko-technologické parky (VTP) podporují rozvoj převážně technologických firem dle svého oborového zaměření. Nabízí proto vedle kanceláří zejména technologickou infrastrukturu (laboratoře), prostory pro výrobu, sklady a další technické zázemí pro realizaci výzkumu. Oproti klasické nabídce na realitním trhu je jejich benefitem zvýhodněný nájem, ale i koncentrace právních, daňových či jiných odborných služeb včetně pomoci s komercializací, certifikací nebo třeba zpracováním projektových žádostí. VTP v sobě často zahrnují i podnikatelské inkubátory, které podporují rozjezd firem a startupů v progresivních oborech nebo akceleraci jejich podnikání a které jinak existují i samostatně.

Budova vědecko-technické parku InnoCrystal (foto: www.innocrystal.com)
 

InnoCrystal s.r.o.

Business centrum zaměřené na biotechnologie a příbuzné obory. Jeho cílem je vyprodukovat 10 mezinárodně uznávaných startupů v horizontu příštích 5 let.

Nabídka:

 • Laboratoře standardní i čisté laboratorní prostory s třídou čistoty B, C, D a certifikované zdravotnické zařízení
 • Kanceláře a coworking, kde potkáte desítky technologických společností
 • Odborné služby (konzultace) v oblasti komercializace, financování inovativních projektů, investičních příležitostí apod.

Sídlo: Praha-západ, Zlatníky-Hodkovice, mezi Evropskými centry excelence BIOCEV a ELI Beamlines

Web: www.innocrystal.com


Biomedicínský vědecko-technologický park a inkubátor Vidia

BVPI slouží zejména malým a středním či začínajícím inovativním firmám, které vznikají nebo působí v oblasti nových interdisciplinárních odvětví high-tech průmyslu jakými je biotechnologie a bioinformatika.

Nabídka:

 • Pronájem laboratoří a zázemí pro realizaci výzkumu, vývoje a inovací v oboru biotechnologií
 • Pro zasídlené firmy: přístup k zařízením pro práci s biologickým materiálem, laboratorními zvířaty a tkáňovými kulturami
 • Pomoc s certifikací
 • Pronájem školicího centra

Sídlo: Vestec u Prahy, v areálu biomedicínského klastru v blízkosti BIOCEV a zavedených firem (EXBIO, VIDIA, Top-bio)

Web: www.bvpi.czBudova Technoparku Kralupy (foto: www.infokralupy.cz)

TECHNOPARK Kralupy (VŠCHT)

Vědecko-výzkumné pracoviště Vysoké školy chemicko-technologické v Praze zaměřené na korozní inženýrství, materiálový výzkum a vývoj technologií pro cirkulární ekonomiku.

Nabídka:

 • Kvalifikovaný aplikovaný výzkum, vývoj a inovace se zapojením mladých vědeckých týmů vysokých škol
 • Testování materiálů (testovací korozní komory, RTG 3D tomograf, SEM+EDAX, analytické technologie ICP OES, XRD, XRF, jiskrový spektrometr a mnohé další)
 • Experimenty v poloprovozní rotační peci s pracovní teplotou do 1350°C a kapacitou zpracovaného materiálu cca 150kg/hod
 • Školící a vzdělávací služby v oblasti korozního inženýrství
 • Kontaktní pracoviště v rámci VŠCHT pro spolupráci s průmyslovou sférou a technologický transfer
 • Spolehlivé partnerství pro projekty kolaborativního i komerčního výzkumu

Sídlo: V centru města Kralupy nad Vltavou

Web: www.technopark-kralupy.cz


Venkovní prostor HUBu Mladá Boleslav (foto: www.hubmb.cz/)

HUB Mladá Boleslav

Mladoboleslavský HUB vznikl díky Nadačnímu fondu ŠKODA AUTO jako inkubátor, cowork a vzdělávací centrum pro podnikavé jednotlivce, inovativní firmy i veřejný sektor.

Nabídka:

 • Pronájem coworku
 • Poradenské služby: Podnikatelská ambulance, Studentská ambulance, Projektová ambulace
 • Akademie pro vznik a rozvoj neziskových organizací a sociálních firem z Mladoboleslavska, Rychnovska, Vrchlabska a Jilemnicka

Sídlo: Klementinka, poblíž parku Výstaviště, u centra města

Web: www.hubmb.cz


CEROP Kolín  

Veřejný inkubátor (příspěvková organizace města Kolín) podporuje začínající či MSP s inovativním podnikatelským záměrem.

Nabídka:

 • Pronájem kancelářských prostor za zvýhodněné podmínky, především pro mladé inovativní firmy
 • Pronájem konferenčních prostor vhodných pro konání přednášek, seminářů, ale i kulturních akcí (vernisáže, výstavy, decentní koncerty)

Sídlo: Novostavba v areálu kolínského zámku

Web: www.cerop.eu


Podnikatelský inkubátor Nymburk

Veřejný inkubátor (příspěvková organizace města Nymburk) podporuje šíření inovací do hospodářské praxe regionu a začínající podnikatele a firmy na území města.

Nabídka:

 • Pronájem výrobních a skladových hal
 • Pronájem kanceláří a zázemí pro školení, kurzy, přednášky (tréninková místnost, zasedačky)

Sídlo: V blízkosti obchvatu města Nymburk

Web: www.inkubator-nymburk.eu


Budova vědeckotechnického parku SVÚM Čelákovice (foto: SVÚM a.s.)

SVÚM Čelákovice

Vědeckotechnický park provozovaný firmou SVÚM a.s. se zaměřuje na výzkum a vývoj kovových materiálů, plastů a kompozitů. Patří mezi nejvýznamnější výzkumné organizace aplikovaného materiálového výzkumu v ČR.

Nabídka:

 • Poradenství: technologie, materiály, korozní inženýrství, obchodní plány, ochrana průmyslového vlastnictví, certifikace, legislativa, marketing, výběr VaV partnera; technická a poradenská činnost (testování materiálů – např. Akreditovaná laboratoř pevnosti, akreditační zkoušky a zakázkový výzkum)
 • Pronájem infrastruktury: dílny, laboratoře, výstavní prostor, konferenční prostory
 • Finance: vlastní kapitál, vyhledání dotačních programů

Sídlo: Praha-východ, Čelákovice, Tovární 2053

Web: ZDE


Regionální podzemní výzkumné centrum URC Josef v areálu Podzemní laboratoře Josef

Vědecko-technický park Regionální podzemní výzkumné centrum URC Josef se zaměřuje na problematiku podzemních staveb, jako je skladování energií a plynů či nakládání s radioaktivními odpady. Vznikl v areálu Podzemní laboratoře Josef, kterou ve stejnojmenné štole vybudovalo CEG ČVUT.

Nabídka:

 • Využití podzemní laboratoře pro tréninkové aktivity, rekvalifikační kurzy, marketing, výuku studentů a in situ experimentální činnost
 • Služby akreditované geotechnické laboratoře
 • Pronájem kancelářských prostor a zasedací místnosti s audiovizuální technikou pro výjezdní zasedání, workshopy a školení

Sídlo: Areál Podzemní laboratoře Josef se nachází na Příbramsku u obce Chotilsko (asi 50 km jižně od Prahy) v atraktivním prostředí Slapské vodní nádrže.

Web: http://ceg.fsv.cvut.cz


Coworkingová centra

Coworkingová centra v kraji vznikla proto, aby vám nabídla moderní a komfortní prostředí pro individuální práci i pro meetingy a eventy a zároveň inspirativní místo, kde se můžete potkat s podnikateli, start-upy a malými a středními firmami, sdílet s nimi know-how a navazovat partnerství. Základem nabídky coworkingů je pronájem prostor (sdílená kancelář – cowork, práce v soukromí, zasedačky). Poskytnou vám nejen kvalitní servis pro individuální a týmovou práci, ale někdy i speciální vybavení typu 3D tiskárny.

Byli jsme u startu coworku Clubco v Nupakách u Prahy (červen 2023), kde jsme představili nabídku programů SIC, kterými můžeme podpořit i vaši firmu (foto: SIC)
 

Clubco Prague East

Coworkingové centrum Clubco nabízí inspirativní prostředí, kde můžete nejen v klidu a soustředěně pracovat, ale také sdílet své zkušenosti a získat cenné rady, které podpoří vaše podnikání i osobní rozvoj. Clubco se nachází ve strategické lokalitě v Nupakách u Prahy.

Nabídka:

 • Privátní servisované a zařízené kanceláře pro 2 až 8 osob
 • Moderní coworking s klidnou atmosférou
 • Eventový prostor vybavený moderní technikou, vhodný pro komunitní, firemní i soukromé akce
 • Zasedací místnosti na strategickém místě

Sídlo: Praha-východ, Clubco leží na 8. km dálnice D1 ve směru na Prahu

Web: www.clubco.cz


MEANDR Řevnice

MEANDR Řevnice je reprezentativní eventový a coworkingový prostor se špičkovým zázemím pro jednotlivce i týmy. Kousek od Prahy, v krásné budově, která získala ocenění Grand Prix architektů 2019.

Nabídka:

 • Zasedací místnost pro 20 osob, sdílená pracovní místa, kanceláře
 • Eventový prostor pro 70 osob
 • Díky propojení s butique hotelem a vlastním pivovarem dokáže nabídnout místo pro firemní setkání včetně ubytování i catering ve velmi vysoké kvalitě.

Sídlo: Řevnice u Prahy, pár minut od vlaku

Web: www.meandrrevnice.cz

Interiér coworkingového a eventového prostoru MEANDR Řevnice (foto: MEANDR)

Coworking Kolín

Coworkingové centrum v jádru Kolína je útulný a dobře vybavený kancelářský prostor pro vaši práci, ale také místo řady inspirativních akcí pro veřejnost jako jsou podnikatelské snídaně.

Nabídka:

 • Prémiové místo pro práci na počítači
 • Všechny pracoviště s polohovacím stolem a externím monitorem
 • Síťová A3 multifunkční tiskárna

Sídlo: Office Park – Kutnohorská 40, Kolín

Web: www.coworkingkolin.cz


Coworking Příbram

Coworkingové centrum v srdci města Příbram je příjemný a dobře vybavený prostor pro vaši individuální práci i oblíbené místo pro setkávání, přednášky nebo třeba výběrová řízení.

Nabídka:

 • Zasedací místnost (pro členy neomezeně)
 • Kancelářský prostor (všechna místa vybavena rychlým wifi připojením)
 • Tiskárna 3D Průša MK36

Sídlo: Pražská 130, kousek od hlavního náměstí Příbrami

Web: www.coworking-pribram.cz


Coworking BOBR

Menší coworkingové centrum v historickém jádru města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav pro klidnou práci v přátelském prostředí. S vlastním parkovištěm a zahradou.

Nabídka:

 • Sdílené stoly, malá a velká zasedací místnost
 • Zahrada s wifi
 • Multifunkční tiskárna
 • Parkování zdarma pro členy a jejich klienty

Sídlo: nám. sv. Václava 60/12, přímo u autobusové zastávky Stará Boleslav, U Brány

Web: www.coworkingbobr.cz


COOFF

Menší coworkingové centrum pro příjemnou práci v centru Mělníka můžete využívat nárazově i dlouhodobě.

Nabídka:

 • Pracovní místa s přístupem k internetu a tiskárně
 • Velká zasedací místnosti (pro 12 osob)
 • Malá klientská místnost (pro 2 až 4 osoby)

Sídlo: poblíž zámku v Mělníku

Web: www.cooffmelnik.cz


GORILA HUB

Nabídka:

 • Moderně zařízení sdílená kancelář v přátelském prostředí poblíž lázeňského parku
 • Zvýhodněné ceny pronájmu pro stálé členy

Sídlo: V centru Poděbrad

Web: ZDE