MENU

Novým ředitelem SIC se stal Pavel Jovanovič

Praha, 5. ledna 2021

Správní rada Středočeského inovačního centra (SIC) zvolila na svém zasedání 29. prosince do vedení Pavla Jovanoviče, který v SIC působí již od roku 2016. V minulosti se podílel například na vzniku regionální inovační strategie, vedl analytické oddělení SIC a stál u spuštění programů PLATINN a CONNECT na pomoc malým a středním podnikům ve Středočeském kraji. Funkce se ujímá od 1. ledna. Do výběrového řízení se přihlásilo 16 uchazečů.

Inovačnímu prostředí a regionálnímu rozvoji se Pavel Jovanovič věnuje přes 15 let. Jako konzultant ve společnosti Berman Group mimo jiné pomáhal i při rozvoji inovačních agentur v několika regionech ČR. Podílel se také na rozjezdu úspěšného startupu UNICO.ai, který pomáhá s transferem znalostí a technologií do praxe. Díky detailní znalosti inovačního prostředí ve Středočeském kraji disponuje Pavel Jovanovič osobními zkušenostmi a kontakty do průmyslové i výzkumné sféry, které může zúročit ve vedení středočeské inovační agentury.  

Pavel Jovanovič, nový ředitel SIC.

„Středočeský kraj patří díky širokému spektru špičkových vědeckých pracovišť a technologických firem mezi inovační lídry v České republice. Jsem přesvědčen, že efektivní podpora inovací zvyšuje konkurenceschopnost kraje, zlepšuje životní prostředí i podmínky života jeho obyvatel,“ říká Věslav Michalik, předseda správní rady SIC a náměstek hejtmanky pro oblast financí, dotací a inovací. „Koncem listopadu se nám podařilo podniknout první zásadní krok k politické nezávislosti SIC a obměnit členy správní rady. Oproti minulému složení v něm převažují experti nad zástupci politické reprezentace v poměru 3:2. Jsem rád, že se můžeme spolehnout na špičkové odborníky na digitalizaci, robotiku, nové materiály a výrobní technologie, biotechnologie a biomedicínu. Zvolení Pavla Jovanoviče novým ředitelem SIC je dalším krokem k vybudování prestižní inovační agentury na podporu podnikání a začínajících firem, na podporu inovací a přenosu know how z vědeckých a vývojových pracovišť do zejména malých a středních firem,“ dodává Věslav Michalik.