MENU

Nizozemský velvyslanec navštívil SIC a Středočeský kraj. Jednal o digitalizaci i podpoře inovací.

V úterý 8. března 2022 proběhlo jednání mezi ředitelem SIC Pavlem Jovanovičem a nizozemským velvyslancem panem Daan F. Huisinga. Předmětem jednání bylo představení SIC a inovačního ekosystému našeho regionu a obě strany se domluvily na další spolupráci. Dnešní setkání navazuje na loňskou návštěvu ředitele SIC v Nizozemsku v rámci mise zaměřené na téma Smart Industry.

„Bylo mi potěšením představit panu velvyslanci SIC a naše úspěchy při podpoře podnikání a inovací ve Středočeském kraji. Nizozemsko má v této oblasti velké zkušenosti a jsem rád, že je můžeme vzájemně sdílet,“ říká Pavel Jovanovič a dodává: „Nizozemsko i Středočeský kraj spojuje mnoho společného – podobná hospodářská specializace i důraz na export a obchodní vazby se zeměmi EU„.

Delegace se dále přesunula do STAR regionu v Dolních Břežanech, kde sídlí laserová centra ELI Beamlines a HiLASE. Zde je čekalo představení místní vědecké a inovační infrastruktury, startujícího projektu Digitálního inovačního hubu Brain4Industry, kde je zapojen také SIC a rovněž praktická ukázka špičkových laserových technologií a jejich využití v průmyslu.

Foto: Centrum HiLASE