MENU

Úvod do ESG: udržitelnost v praxi

11. 4. 2024, 09:00 - 13:30 SIC, Praha 5, Strakonická 3367
#VZDĚLÁVACÍ WORKSHOP

Chcete, aby vaše společnost udržitelně rostla? Potřebujete posílit její atraktivitu pro zaměstnance, klienty či investory? Chcete se jednoduše zorientovat v tématu ESG, zeleném financování a příslušné legislativě? Z našeho workshopu si odnesete řadu konkrétních nástrojů i praktických příkladů, jak principy udržitelného, cirkulárního a odpovědného podnikání proměnit v úspěch vaší firmy.

ÚVOD DO ESG: UDRŽITELNOST V PRAXI

Co konkrétně si odnesete:   

  • Naučíte se udržet balanc mezi ekonomickým růstem a spokojeností ve vaší firmě.  
  • Zorientujete se v relevantní legislativě a zeleném financování.  
  • Ovládnete principy cirkulární ekonomiky a praktické nástroje, které vám cirkularitu umožní zavést do vašeho podnikání.  
  • Naučíte se vypočítat uhlíkovou stopu vaší firmy.  
  • Získáte praktické příklady, rady a tipy expertů, se kterými můžete probrat vaše konkrétní cases. 

Pro koho je workshop určen: 

Pro všechny, kteří chtějí získat znalosti a dovednosti v oblasti udržitelného podnikání, ESG a cirkulární ekonomiky od úspěšných podnikatelů.

Program workshopu: 

9:00 – 10:30 Udržitelný leadership a inovační potenciál ESG (Jan Zeman) 

10:30 – 10:45 Přestávka s občerstvením  

10:45 – 12:15 Konkrétní přínosy ESG (Dan Heuer) 

12:15 – 12:30 Přestávka s občerstvením  

12:30 – 13:30 Cirkulární ekonomika v praxi (Laura Mitroliosová) 

Poznejte lektory workshopu a jejich témata: 

Jan Zeman  

Jan je úspěšný podnikatel a mentor inspirující k udržitelnému podnikání. Před 16 lety vybudoval od nuly Biopekárnu Zemanka, která kombinuje tradiční postupy a inovace a naplňuje vizi, že udržitelnost a sociální odpovědnost mohou být v souladu se ziskem. Jako mentor předává své zkušenosti malým a středním firmám i startupům už šest let.  

Jan Zeman se ve workshopu zaměří na vliv udržitelného leadershipu na firemní kulturu a ukáže pozitivní dopady hodnotového managementu pro firmu i její zákazníky. Odhalí inovační potenciál principů udržitelnosti a možné přínosy pro vaše tržby.  

Dan Heuer  

Dan je spoluzakladatel a CEO úspěšné společnosti Fair Venture, která pomáhá firmám zavést udržitelnost do jejich praxe – poskytuje komplexní poradenství od analýz dopadů firmy a strategií udržitelnosti po ESG reporting, komunikaci a vzdělávání. V Danově perspektivě není udržitelnost řadou dobročinných aktivit ani vydáváním reportů, ale příležitostí k chytřejšímu a ohleduplnějšímu podnikání.  

Dan Heuer ve workshopu představí postup, jak s udržitelností ve firmě efektivně pracovat. Vysvětlí relevantní legislativu a její dopad na firmy včetně principů zeleného financování. Představí vám postup, jak vypočítáte uhlíkovou stopu vaší firmy pomocí uhlíkové kalkulačky. Těšit se můžete i na case studies z úspěšných udržitelných firem.  

Laura Mitroliosová  

Laura vede renomovanou společnost CIRA Advisory, kde řídí strategické konzultace v oblasti cirkulární ekonomiky a udržitelnosti pro širokou škálu firemních klientů. Odborné zkušenosti získala i ve vedení Institutu Cirkulární ekonomiky a v rámci digitálního odpadového tržiště Cyrkl. Ráda je předává dál jako lektorka, koordinátorka konferencí i jako mentorka v rámci programu Platinn (SIC). 

Laura Mitroliosová ve workshopu ukáže, proč je cirkulární ekonomika klíčem k naplnění cílů ESG (kritérií pro hodnocení vaší společnosti investory). Dozvíte se od ní, jak díky cirkulárním principům ušetříte na materiálech a ve výrobě, v nakládání s odpady, ale třeba i při nastavení pravidel nákupu.  

Počet míst je omezen. 

Přihlaste se na workshop ještě dnes! 

Rádi pomáháme podnikatelům růst, proto vám tuto akci nabízíme BEZPLATNĚ!   
Upozorňujeme, že vaše registrace je závazná. V případě změn nás prosím informujte.  Vaši registraci obratem potvrdíme e-mailem.