MENU

SIC Akademie: Z laboratoře na trh

27. 3. 2024 - 15. 5. 2024, Truhlárna EVENT ROOM, Praha 8 - Karlín

Srdečně vás zveme na akademii pro vědce a vědkyně ze středočeských výzkumných organizací. Staňte se mistry komercializace výzkumu díky úspěšným zakladatelům spin-offů, start-upů nebo inovativních firem založených na průlomových vědeckých poznatcích. Tito lektoři vás provedou klíčovými tématy komercializace v sérii vzdělávacích workshopů. Velmi si vážíme práce našich klientů, a proto vám náš certifikovaný kurz nabízíme zcela zdarma.

CO VÁM AKADEMIE PŘINESE? 

  • Know-how a zkušenosti renomovaných odborníků, kteří mají v konkrétních oblastech komercializace výzkumu bohatou praxi.
  • Kontakty s klíčovými hráči v oboru, kteří posunou vaši kariéru a výzkumné aktivity na novou úroveň.
  • Odborné materiály s reálnými příklady úspěšné komercializace  
  • Dynamickou diskuzi i skupinovou práci s lidmi, kteří uspěli v akademickém světě i v byznysu.
  • Vysoce přínosné vzdělávání, které by vás v zahraničí stálo desítky tisíc korun.

HARMONOGRAM:

27. 3. Jak ověřit komerční potenciál nápadu, proměnit ho v produkt a vstoupit na trh? (lektoři Filip Fingl, Jiří Navrátil)

Naučíte se rozpoznat, zda je váš nápad životaschopný a zhmotnit ho do reálného produktu, který se prosadí na trhu. Hlavní principy business developmentu i úspěšné příklady z praxe vám přinesou majitelé firmy IPL Ventures, která spoluzakládá akademické startupy ve střední a východní Evropě.

Filip Fingl (osobní foto)
Jiří Navrátil (osobní foto)

10. 4. ‒ Jak vybudovat úspěšný spin-off? (lektor Michal Hrabí)

Najdete funkční způsoby, jak založit firmu na akademických znalostech tak, aby rozkvétalo i vaše akademické pracoviště. Co všechno při budování spin-offů vstupuje do hry? A jak pracovat s tím vůbec největším rizikem? Řadu příkladů z praxe vám nabídne úspěšný tvůrce spin-offu Phonexie, manažer start-up programu i provozní ředitel SOLSOL s.r.o.

Michal Hrabí (osobní foto)

24. 4. ‒ Jak získat licence a ochránit duševní vlastnictví? (lektor Matěj Kliman)

Načerpáte právní znalosti i zkušenosti s licencováním a dalšími formami komercializace. Interaktivní workshop povede právní expert Matěj Kliman, který má více než 15letou zkušenost z prostředí vědy a výzkumu, z technologického transferu, licencování či zakládání spin-offů.

Matěj Kliman (osobní foto)

Můžete se těšit i na příběhy dobré praxe komercializace výzkumu v podání profesora Františka Štěpánka (VŠCHT) a spoluzakladatele firmy UNICO Vojtěcha Kadlece.

František Štěpánek (foto: LabRulez GCMS)
Vojtěch Kadlec (foto: UNICO)

15. 5. ‒ Kde najít finance na komercializaci výzkumu? (lektor Jakub Lešikar)

Objevíte řadu možností, jak získat finance například na vývoj vašeho prototypu. Ať už skrze granty, investory nebo banky. Best practices vám předá předseda představenstva společnosti LESIKAR, a.s. Jak se této firmě podařilo projít celou cestu od nápadu po vlastní unikátní produkt a uspět s ním na mezinárodních trzích? Dozvíte se v rámci exkurze v sídle firmy (Vožická 3163, Tábor).

Jakub Lešikar (foto: David Peltán, MAFRA)

Absolvujte celou Akademii a získejte odborný certifikát SIC. Těšíme se na vás!