MENU

Chceme zvýšit zájem regionálních firem o daňové odpočty na výzkum a vývoj, říká RIS3 manažer SIC

Ve středu 20. 3. 2019 pořádalo SIC v pražském Impact Hubu v Praze seminář zaměřený na oblast daňových odpočtů na VaV a legislativní novinky pro rok 2019. Drahomíra Martincová z Ministerstva financí ČR seznámila účastníky se změnami v daňových odpočtech na výzkum a vývoj v roce 2019 a představila konkrétní příklady, kterými se v minulosti zabývaly soudy.

Luděk Hanáček z Deloitte uvedl příklady ze současné praxe a jeho kolegyně Kateřina Novotná představila možnosti daňových odpočtů na podporu odborného vzdělávání. Semináře se účastnily firmy ze Středočeského kraje, které realizují vlastní výzkum  a vývoj i výzkumné organizace a místní akční skupiny.

„Daňové odpočty na výzkum a vývoj představují pro inovativní firmy zajímavou možnost, jak ušetřit. Pevně věřím, že novinky představené na našem semináři povedou k většímu využívání odpočtů a stanou se tak podporou, o kterou bude mezi firmami provádějící výzkum nebo vývoj ještě větší zájem,“ doplňuje RIS3 manažer Středočeského inovačního centra Jakub Hudec.