MENU

Až třicet špičkových vědců ze zahraničí na tři roky. SIC bude znovu bojovat o prestižní grant

30. listopadu 2021 uspořádalo SIC seminář pro výzkumné organizace a firmy ze Středočeského kraje, které mohou díky podpoře z EU získat až 30 zkušených vědců ze zahraničí. Podílet by se mohli na vývoji nových léčiv, průzkumu vesmíru i využití nejsilnějších laserů na světě.

„O prestižní grant ve výši zhruba 107 mil. Kč z programu Horizont Evropa se ucházíme již potřetí. V minulé výzvě jsme získali přes 87 % bodů. Byl to nejlepší výsledek z českých žadatelů, ale mezi obrovskou evropskou konkurencí to bohužel nestačilo. Přesto nás zařadili na rezervní seznam, což zvyšuje naše šance na úspěch,“ říká Martina Vycudilíková, Research Community Manager ze SIC.

Cílem semináře bylo informovat členy konsorcia o změnách souvisejících s programem Horizont Evropa. Především upozornit na novinky jako genderové otázky nebo Open Science. Právě tyto diskutované body patří mezi nejcitlivější témata, která mohou ovlivnit celkové hodnocení. Lhůta pro podání přihlášek je 10. února 2022. Výsledky budou známy v červenci.

„Za Středočeský kraj je do konsorcia zapojeno šestnáct výzkumných organizací a několik firem z oblasti laserových technologií, biotechnologií, kosmického výzkumu, energetiky, materiálového výzkumu a digitalizace. Jsem velice ráda, že zájem o tento program je tak velký a pokud bychom uspěli, Středočeský kraj výrazně posílí svůj inovační potenciál i propojení výzkumné a firemní sféry,“ dodává Martina Vycudilíková.

Více o aktivitách SIC pro výzkumné organizace ZDE