MENU

Ascendero míří na vrchol

On-line booking horských aktivit Ascendero cílí na horaly z celého světa, kteří vyhledávají výstupy na vrcholy nebo specializované dovednostní kurzy. Funguje zároveň jako basecamp pro sdílení zážitků i propojování horalů navzájem. Díky programu SIC Platinn se firmě podařilo projít prvním kolem jednání s významným investorem a posunout se tak blíže k byznysovému vrcholu.

Ascendero je po roce provozu v aktivní fázi fundraisingu. Aktuálně probíhají jednání s venture kapitálovými fondy o investici potřebné pro rozšíření MVP (minimum viable product) o pokročilé funkce, mobilní aplikaci a zahájení zahraniční expanze.

Trh hard adventure aktivit, na který platforma míří, dosahuje velikosti téměř 600 miliard eur. Cílem společnosti je získat alespoň 15% podíl v nejužší nice tvořené horskými vůdci a průvodci sdruženými pod organizacemi IFMGA (Association of Canadian Mountain Guides) a UIMLA (Union of International Mountain Leader Associations).

„Díky pomoci SIC a mnoha přínosným hodinám se zkušeným mentorem se nám podařilo vytvořit profesionální prezentaci projektu Ascendero pro investory a sestavit finanční plán na následujících šest let, který kromě propracovaného modelu výnosů a nákladů položil základy naší zahraniční expanzi,“ říká zakladatel Ascendero Petr Písek.

„Bylo těžké naučit se přemýšlet v desítkách miliónů euro a přitom zůstat nohama na zemi, ale věříme, že se nám to podařilo. SIC Platinn bychom doporučili podnikatelům, kteří si dali za cíl zatím nezmapované vrcholy a ocení know-how ostřílených byznysmenů a manažerů, ke kterým se jim tímto programem otevřou dveře,“ dodává Petr Písek.

Podpora rozvoje inovací v podnikání

Program SIC Platinn pomáhá firmám například se zajištěním financování, vyhledání strategických partnerů nebo interními procesy.

„Spolupráce funguje na bázi koučinku a mentoringu s jedním z mnoha expertů sítě Platinn. V tomto případě se jednalo o zkušeného manažera Aleše Holana, který má více než 25leté zkušenosti v oblasti managementu, prodeje a marketingu ve společnosti Shell, kde působil jako člen představenstva,“ vysvětluje Jan Hornych, Business Innovation Manager ze SIC.

Chcete-li zažít hory pod vedením zkušeného profesionála, překonat bezpečně své limity, podívat se na nejvyšší hory světa nebo se na kurzech po boku těch nejlepších stát soběstačným horalem, navštivte https://ascendero.com

Více o SIC Platinn ZDE