MENU

Za ušima! Mrkněte na první díl zbrusu nového podcastu

Střední Čechy jsou krajem úspěšných podnikatelů a vědců, kteří mají hlavu plnou inovativních nápadů a zároveň schopnost je realizovat. Jejich příběhy jsou ale někdy méně známé, než si zaslouží. SIC proto rozjíždí podcast, který vám jednou za šest týdnů nabídne setkání s osobností, kterou byste neměli minout. A kterou inovativní hlavu si moderátor Martin Karlík pozval jako první?

Vlevo moderátor podcastu Martin Karlík, vpravo první host Libor Ptáček

Možná vás překvapí, že první díl podcastu Za ušima věnujeme restaurátorství. Co se dá u památek vymyslet za inovace? A jak se dají udělat moderní, a přitom historická okna? Tak na to vám odpoví exkluzivní host Libor Ptáček, zakladatel kutnohorské firmy Rekonstrukce památek. Ponořte se do příběhu člověka, který projektoval národně kulturní centrum v Tunisu, a zároveň zúročil mimořádné zahraniční zkušenosti v tuzemsku.

Co ho přimělo, aby založil malou řemeslnou firmu v Kutné Hoře? Jak to, že dokáže zrekonstruovat fasádu historické budovy tak, že obstojí před památkáři i moderními požadavky ambiciózních investorů? A jakou konkurenční výhodu jeho firmě přináší prototyp unikátního inovativního okna, který vytvořila v rámci programu Středočeského inovativního centra?

Pusťte si podcast Za ušima! Příběhy inovativních hlav, které vznikají ve spolupráci s Magenta Experience Center.