MENU

Vizionáři 2023: Ocenění pro inovativní projekty firem. Hlaste se do 16. listopadu!

Nejlepší čeští inovátoři mají poslední příležitost zaslat své přihlášky do soutěže Vizionáři 2023. Inovativní výrobky, postupy a služby mohou hlásit firmy, podnikatelé, organizace i jednotlivci. Přetiskujeme článek serveru BusinessInfo.cz, se kterým rádi spolupracujeme.

Cílem projektu Vizionáři je podnítit zájem českých firem, podnikatelů a organizací o inovace a podpořit úspěšné uvedení inovativních nápadů do praxe tak, aby mohly prospět co největšímu počtu lidí. Podmínkou soutěže je, aby přihlášené služby a produkty byly čistě české a zároveň představovaly absolutní novinku na trhu.

do 16. listopadu 2023

Foto: www.freepik.com/

Vizionáři 2023

Třináctý ročník projektu Vizionáři je pořádán českým nevládním neziskovým sdružením CzechInno. Slavnostní vyhlášení ocenění v projektu Vizionáři 2023 se uskuteční v Praze 6. prosince letošního roku. „Je nám velkým potěšením, že i tento rok můžeme ocenit inovativní počiny českých firem, které přinášejí reálný užitek společnosti,“ sděluje výkonná ředitelka sdružení CzechInno Tereza Šamanová, hlavní analytička projektu Vizionáři. „Porota má každým rokem těžší úkol, protože kvalita přihlášených inovací, a tím pádem i konkurence v naší soutěži, stále roste.. S napětím očekáváme, nad jakými novinkami budeme diskutovat ve Vizionářích 2023,” dodává Šamanová.

Za předešlých dvanáct let soutěže byly oceněny české technologické novinky v oblasti nanotechnologií, virtuální reality, průmyslového blockchainu, využití prvků umělé inteligence v praxi, stejně jako inovace šetřící životní prostředí, umožňující recyklaci odpadů nebo výrobu vlastní elektřiny a tepla. Soutěž rovněž vřele vítá a ocení inovace s výrazným sociálním dopadem, jako jsou inovativní počiny v oblasti vzdělávání, zdravotnictví, nebo vytváření smysluplných volnočasových aktivit pro děti, mládež a další věkové a sociální skupiny. Podívejte se na oceněné Vizionáře 2022.

O projektu Vizionáři

Cílem projektu Vizionáři, který již 13. rokem pořádá sdružení CzechInno, je ocenit české firmy, podnikatele a výzkumné organizace – konkrétní tvůrce inovativních produktů, výrobků, postupů či služeb. Účelem projektu Vizionáři je rozproudit inovační potenciál českých podniků a organizací a podpořit úspěšné uvedení inovativních nápadů na trh, s nimiž přišly v uplynulém období. Sdružení CzechInno považuje za klíčové, aby se veřejnost dozvěděla o inovačních novinkách a aby se co nejvíce prosadily v praxi. Hlavním odborným partnerem projektu je Komerční banka. Projekt se uskutečňuje pod záštitou ministra průmyslu a obchodu ČR Jozefa Síkely.

Celý článek naleznete na serveru BusinessINFO.cz.