MENU

Středočeští podnikatelé se spojí v Business komunitě

Majitelé a ředitelé firem ze Středočeského kraje mohou sdílet své znalosti a zkušenosti v rámci nově založené Business komunity. Cílem projektu, za kterým stojí Středočeské inovační centrum (SIC), je vytvořit aktivní platformu pro zástupce regionálních společností se stejným podnikatelským myšlením. Členství v Business komunitě Středočeského kraje je bezplatné a nabízí garanci účasti s přímým propojením na služby a poradenství SIC.

„Do Business komunity jsem vstoupila proto, že chci svou firmu posunout dál. Vnímám ji zejména jako příležitost k výměně zkušeností a sdílení know-how s podnikateli z různých odvětví, kteří si v uplynulých letech prošli různými nesnázemi, spojenými v poslední době například i s pandemií koronaviru či s výpadky v dodavatelských řetězcích. Zajímají mě příběhy jednotlivých podnikatelů i rady od expertů během seminářů SIC,“ říká Sabina Laubeová, ředitelka rodinné firmy ALBA CR spol. s r.o., která se od roku 1992 zabývá vývojem, výrobou a velkoobchodním prodejem kancelářského sedacího nábytku.

Business komunita Středočeského kraje v současné době čítá zhruba 50 firem. Její vznik navazuje na výstupy z úspěšných seminářů SIC „Vzájemné sdílení zkušeností“, během kterých účastníci projevili velký zájem o pravidelná setkání, tematicky přizpůsobená aktuální situaci a potřebám firem. Do konce letošního roku se uskuteční pět akcí, zejména seminářů s praktickým obsahem vedenými špičkovými experty.

„Za hlavní přínosy Business komunity považuji navazování nových partnerství a přímý kontakt se zástupcem SIC, který mi poradí, kam se obrátit s daným problémem,“ říká další členka komunity, přední odbornice v oboru cukrářství Zlata Otavová a dodává: „Je zbytečné opakovat chyby, kterými si prošli jiní podnikatelé. Zároveň mě těší poslouchat úspěchy jiných, zjišťovat co funguje a která strategie je nejvhodnější.“

Chcete se dozvědět více informací o výhodách členství v Business komunitě Středočeského kraje? Nebo se rovnou stát jejím členem?
Napište na a naše manažerka pro podnikatelskou komunitu Dana Peřichová se vám brzy ozve.