MENU
Success Stories

Za ušima! Mrkněte na první díl zbrusu nového podcastu

Střední Čechy jsou krajem úspěšných podnikatelů a vědců, kteří mají hlavu plnou inovativních nápadů a zároveň schopnost je realizovat.

Jejich příběhy jsou ale někdy méně známé, než si zaslouží. SIC proto rozjíždí podcast, který vám jednou za šest týdnů nabídne setkání s osobností, kterou byste neměli minout. A kterou inovativní hlavu si moderátor Martin Karlík pozval jako první?

Možná vás překvapí, že první díl podcastu Za ušima věnujeme restaurátorství. Co se dá u památek vymyslet za inovace? A jak se dají udělat moderní, a přitom historická okna? Tak na to vám odpoví exkluzivní host Libor Ptáček, zakladatel kutnohorské firmy Rekonstrukce památek. Ponořte se do příběhu člověka, který projektoval národně kulturní centrum v Tunisu, a zároveň zúročil mimořádné zahraniční zkušenosti v tuzemsku.

Co ho přimělo, aby založil malou řemeslnou firmu v Kutné Hoře? Jak to, že dokáže zrekonstruovat fasádu historické budovy tak, že obstojí před památkáři i moderními požadavky ambiciózních investorů? A jakou konkurenční výhodu jeho firmě přináší prototyp unikátního inovativního okna, který vytvořila v rámci programu Středočeského inovativního centra?

Pusťte si podcast Za ušima! Příběhy inovativních hlav, které vznikají ve spolupráci s Magenta Experience Center.