MENU

SIC Business komunita: Vytváříme prostor pro růst, inovace a inspiraci  

Získáte v ní osobní vazby s lídry inovativních firem. Objevíte klíčové trendy, nejnovější technologie a top experty. Jak konkrétně vám SIC Business komunita pomůže růst a inovovat? Vysvětluje Erika Kladná, Business Community Manager Středočeského inovačního centra (SIC). 

Erika Kladná, Business Community Manager SIC / Zdroj: Středočeské inovační centrum 

Erika Kladná, Business Community Manager SIC / Zdroj: Středočeské inovační centrum 

Jaké benefity přináší SIC Business komunita majitelům, ředitelům a manažerům firem? 

Pořádáme vzdělávací akce a setkání, která jsou jedinečnou příležitostí pro majitele, ředitele a manažery, aby navázali osobní vazby s ostatními lídry ve svém oboru. Mnozí z nich se navzájem inspirují a často vznikají nová obchodní partnerství. V naší komunitě je přes 500 členů z více než 300 inovativních firem. Každé setkání se díky tomu stává epicentrem nápadů a možností, jak business posunout dál. 

Navíc, odborné vzdělávací workshopy a individuální konzultace vedené našimi experty jsou skvělým způsobem, jak získat nové dovednosti a znalosti. Naší výhodou je i to, že jako veřejná agentura můžeme firmám pomáhat bezplatně. 

Otevíráte komunitu i podnikatelům mimo Středočeský kraj? 

Ano, pokud uvažují o podnikání v našem regionu nebo se chtějí stát našimi experty. Naše jádro tvoří firmy, které už ve Středočeském kraji působí, ale vítáme každého, kdo má chuť sdílet své zkušenosti a inovovat. Různé nápady a projekty se v komunitě prolínají a vzájemně obohacují. 

Jak vybíráte témata odborných workshopů? 

Posloucháme potřeby našich členů a sledujeme klíčové trendy a technologie, které hýbou světem podnikání. Díky spolupráci SIC s desítkami akreditovaných expertů, kteří mají za sebou úspěšné projekty s firmami i bohaté zkušenosti z vlastního podnikání, můžeme do komunity přinášet opravdu hodnotné a aktuální informace.  

inovace, byznys, podnikaní, trendy, networking

Networking v rámci SIC Business komunity 

Zmiňujete nejnovější technologie a klíčové trendy. Které to jsou? 

Věnujeme se digitalizaci a umělé inteligenci, které momentálně hýbou všemi obory. Například Pavel Wimmer ze společnosti DNAi na našich workshopech ukazuje, jak jejich AI řešení zlevňují výrobu a zrychlují procesy, některé třeba stonásobně. Je fascinující vidět, jak konkrétní případové studie inspirují a pomáhají dalším firmám k úspěchu. 

Také se věnujeme pokročilým výrobním technologiím, které zvyšují efektivitu a udržitelnost. Naše expertka Lucie Siskosová z EnviTrail vysvětluje, jak topologické optimalizace a laserové zušlechťování přináší úspory a snižují emise. Řadu pokročilých technologií a jejich aplikace ve výrobě pak v komunitě demonstrují odborníci z vědecko-technologického konsorcia Brain4Industry, jehož je naše Středočeské inovační centrum zakládajícím členem. 

Majitelé a ředitelé firem čelí stále většímu tlaku. Pomáhá komunita úspěšně podnikat i ve složitých časech? 

Ano, skvělé know-how má v této oblasti náš odborný mentor Miroslav Focht, který si sám řadou náročných podnikatelských výzev prošel, ve finále jako člen globálního představenstva strojírenské firmy IMI plc. Můžete od něho získat jeho recept na odolnost, ale i řadu dalších zkušeností a odborných znalostí. Dlouhodobě je předává majitelům a ředitelům firem i v našem mentoringovém programu Platinn.  

Co vás jako manažerku SIC Business komunity žene dopředu? 

Moje práce je plná inspirace od úspěšných lidí, kteří neustále chtějí růst a inovovat. Mám příležitost spolupracovat s řadou špičkových expertů a vidět, jak naše komunita a celé Středočeské inovační centrum pomáhají firmám růst a inovovat. Je úžasné být součástí něčeho tak dynamického a vidět, jak naše práce přináší reálné výsledky. To mě naplňuje energií a nadšením.  

Chcete se stát součástí SIC Business komunity? VSTUPTE BEZPLATNĚ 

inovace, byznys, podnikaní, trendy, networking

Seznamte se s experty SIC Business komunity