MENU

Do Prahy míří nejnadějnější evropské startupy. Na konferenci Startup World Cup & Summit se utkají o titul kontinentálního šampiona

10. 4. 2019, 01:30 5. května 1640/65 140 21 Praha 4
  • 10. dubna 2019 se v pražském Kongresovém centru uskuteční historicky první evropské finále celosvětové soutěže Startup World Cup 2019, a to v rámci konference Startup World Cup & Summit (SWCSummit).
  • Do Prahy poprvé dorazí nejlepší startupy z celé Evropy – vítězové téměř dvou desítek národních kol Startup World Cupu. Finalisté se utkají o půl milionu amerických dolarů, titul evropského startupového šampiona a postup do celosvětového finále v San Franciscu. Evropa se stává prvním kontinentem, který má vlastní finále této startupové soutěže.
  • V rámci SWCS se uskuteční také regionální finále zemí Visegrádské čtyřky. Vítězný startup finále V4 získá nejen postup do evropského finále, ale rovnou i účast v globálním finále, které se uskuteční v květnu v Silicon Valley.
  • Prvním potvrzeným keynote speakerem je Američan James Quarles, CEO globálně úspěšného startupu Strava s valuací v desítkách miliard korun a dřívější viceprezident Instagramu.
  • Konferenci zastřešuje téma „What’s Next, Europe?“. Cílem akce je dlouhodobě propojovat evropskou startupovou scénu.

Praha bude na jaře hostit jednu z nejvýznamnějších událostí evropské i světové startupové scény. Startup World Cup & Summit (SWCSummit) nabídne vedle světových keynote speakerů a networkingu také evropské finále soutěže Startup World Cup 2019, ve kterém vítězný evropský startup získá investici v hodnotě půl milionu dolarů a titul evropského šampiona. Výherce zároveň postoupí do světového finále, které se bude konat v květnu v Silicon Valley a kde se soutěží o další milion dolarů.

Cílem pořadatelů je přinést evropským podnikatelům inspiraci tím nejlepším ze startupového světa, ukázat, jak mohou startupy lépe prezentovat, prodávat, získávat investory a růst na další trhy. Zkrátka jak dostat Evropu zpět na mapu nejinovativnějších destinací světa. Hlavní program konference proběhne 10. dubna v pražském  Kongresovém centru. Startup World Cup & Summit pořádá startupový inkubátor UP21 a investiční fond Air Ventures.

Více na https://www.swcsummit.com/