šipka
Více informací
SIC Banner

Vítěz T-Mobile Rozjezdů chce dobýt svět se svou aplikací pro diabetiky

Vítěz T-Mobile Rozjezdů chce dobýt svět se svou aplikací pro diabetiky

T-Mobile Rozjezdy už 9. rokem pomáhají nastartovat nadějné podnikatele z celé České republiky. Pavel Buben byl jedním z nich. V minulém ročníku Rozjezdů se svou aplikací pro diabetiky Glucly ovládl středočeské kolo a následně vyhrál i finále. Středočeské inovační centrum dlouhodobě podporuje mladé talenty ze Středočeského kraje a tento rok je i partnerem T-Mobile Rozjezdů.

Cukrovkou trpí miliony lidí po celém světě, byl právě toto impuls k vytvoření aplikace Glucly?

Sám jsem diabetik a hledal jsem nějakou aplikaci, která by mi pomohla s monitorováním  dat naměřených glukometrem. No, a abych to nemusel zapisovat do notýsku, tak jsem hledal nějakou aplikaci a upřímně ony jsou, podle mě, všechny strašné, nepřehledné. Mám jich asi 15, ale nejsem schopen ani jednu používat (smích). Tak jsem vytvořil Glucly.

Jak ti pomohly T-Mobile Rozjezdy? Věřil sis, že máš šanci celou soutěž vyhrát?

Bál jsem se, protože ty předešlé ročníky hodně vyhrávaly offlinové projekty – mám na mysli třeba pekárny, nebo kavárny. No a ta moje aplikace byla jiná. Vzpomínám, jak to finále gradovalo. Vyhlásili 3. a 2. místo a já ztratil veškerou naději a pak uuuáááá a byla tam výhra! To bylo super!

A co název Glucly, jak tě napadl?

V telefonu snad ještě mám seznam, když jsem vymýšlel ten název. Asi 20 různých nápadů. A k tomu jsem navíc ještě ověřoval domény, aby byla volná aspoň .cz. V dnešní době vymyslet název je neuvěřitelně složité, a aby k tomu byla volna navíc volná doména  .com, to je dnes téměř nemožné, ale Glucly.com nikdo neměl. No a samotný název Glucly – Glu jako glukóza.

Jakou věštíš aplikaci budoucnost?

Mám v hlavě rozšíření této aplikace a k tomu bych chtěl vyvinout i aplikaci pro lékaře, kde by se  mohli spojit se svými pacienty, co používají Glucly a viděli by live data o svých pacientech – statistiky a podobně. Navíc by ty data viděli realtime,  protože problém u toho diabetu je, že ty data jsou aktuální měsíc dozadu, nikoho už nezajímají data  za rok, to vám nic neřekne o současném stavu pacienta. A další můj plán je vyrobit aplikaci, které říkám pracovně Glucly Family.  Rodiče se mohou propojit s aplikací svého dítěte a uvidí v reálném čase, když si dítě změří hladinu cukru ve škole. Rodiče tak zjistí, že je všechno v pohodě.

Jste ze středních Čech? Nosíte v hlavě nápad na podnikání, nebo už na vlastní triko podnikáte?  Nebo znáte někoho takového ve svém okolí? Přihlaste svůj podnikatelský projekt do T-Mobile Rozjezdů! Vyhrát můžete jak ve Středočeském, tak i v celostátním kole soutěže. Pro všechny finalisty jsou připraveny ceny v celkové výši 3,5 milionu korun.

Více o soutěži, bezplatných seminářích i on-line přihlášku najdete na www.rozjezdy.cz

Tým SIC

+420 246 083 190  |  info@s-ic.cz